Nie żyje Jan Krzyżanowski. Słynny aktor przeżył ze Sławą Przybylską ponad 50 lat!

i

Autor: facebook Nie żyje Jan Krzyżanowski. Słynny aktor przeżył ze Sławą Przybylską ponad 50 lat!

Los okrutnie ich doświadczył

Nie żyje Jan Krzyżanowski, mąż Sławy Przybylskiej. Była z nim ponad 50 lat!

2022-11-27 12:12

W sobotę (26 listopada) w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci Jana Krzyżanowskiego. Smutne wieści przekazano za pośrednictwem facebookowego konta Sławy Przybylskiej, jego ukochanej żony, z którą spędził ponad pół wieku. Cztery lata temu Krzyżanowski przeszedł udar, po którym nie wrócił już do dawniej sprawności. Od tego czasu opiekowała się nim piosenkarka.

Zmarł Jan Krzyżanowski. Od pół wieku był mężem Sławy Przybylskiej

"Z wielkim żalem przekazujemy Państwu smutną informację o śmierci Jana Krzyżanowskiego" - taki komunikat pojawił się w sobotę, 26 listopada, na facebookowym koncie Sławy Przybylskiej (90 l.). Piosenkarka, która zasłynęła między innymi przebojem "Pamiętasz, była jesień", przeżyła z mężem pół wieku, a poznali się w latach 60., gdy oboje leczyli rany po nieudanych związkach. On był jej fanem i przyjeżdżał na każdy koncert, ona już wtedy była gwiazdą. Niestety los okrutnie ich doświadczył. 

Sława Przybylska o chorym mężu: "Przynajmniej jest się kim zajmować"

W 2018 roku Jan Krzyżanowski przeszedł rozległy udar, który doprowadził do częściowego paraliżu. Piosenkarka przyznała potem na łamach "Super Expressu", że zajmuje się nim 24 godziny na dobę. Zaznaczyła jednak, że jej to nie przeszkadza. "Jestem przygotowana na to, że jestem pielęgniarką, kucharką i sprzątaczką. Ale nie sprawia mi to specjalnie trudności – mówiła. "Mam taką pozytywną radę dla kobiet, które są w podobnej sytuacji, aby ten przymusowy obowiązek stał się radosną koniecznością. (...) Przynajmniej jest się kim zajmować". Jan Krzyżanowski zmarł w wieku 83 lat. 

Sonda
Jesteś już po ślubie?
Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Wzruszające wspomnienia księdza i przyjaciół
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają