Nie żyje Irene Cara. Gwiazda musicalu Fame miała 63 lata. Co się stało?

i

Autor: Everett Collection/EAST NEWS

Co się stało?

Nie żyje Irene Cara. Gwiazda musicalu "Fame" miała 63 lata. To ona śpiewała "What a Feeling"

2022-11-26 13:48

W latach 80. była wielką gwiazdą Hollywood. Irene Cara, amerykańska aktorka, piosenkarka i pianistka rozgłos zyskała dzięki musicalom "Fame" i "Flashdance". Jej rodzina właśnie poinformowała, że 25 listopada gwiazda zmarła. Odeszła w swoim domu na Florydzie. "Będzie się uśmiechać z nieba. Uwiellbiała swoich fanów".

To smutny dzień dla fanów kina. Nie żyje Irene Cara, wokalistka, tancerka, pianistka i aktorka, która sławę zyskała dzięki gwiazdorskiemu występowi w musicalu "Fame" w reżyserii Alana Parkera. "Z głębokim smutkiem ogłaszam w imieniu jej rodziny odejście Irene Cary. Nagrodzona Oscarem aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i producentka zmarła w swoim domu na Florydzie" - poinformowała 25 listopada rzeczniczka prasowa artystki, Judith A. Moose.

Nie żyje gwiazda "Fame". Irene Cara miała 63 lata

"Rodzina Irene poprosiła o prywatność podczas procesu żałoby. Irene była utalentowaną, piękną duszą, której spuścizna będzie żyła wiecznie dzięki jej muzyce i filmom. To jest absolutnie najgorsza część bycia rzecznikiem prasowym. Nie mogę uwierzyć, że musiałam to napisać". Moose poinformowała też, że przyczyny śmierci Cary na razie nie są znane. Gwiazda w chwili śmierci miała 63 lata. 

Irene Cara nie żyje. To dla niej zmieniali scenariusz filmu "Fame"

Irene Cara urodziła się w 1959 roku w Nowym Jorku. Jej talent objawił się niezwykle wcześnie - podobno już jako kilkuletnia dziewczynka była w stanie grać ze słuchu na pianinie. Wielka kariera nadeszła jednak dużo później. W 1980 roku dostała angaż jako tancerka w musicalu "Fame" w reżyserii Alana Parkera. Twórcy szybko jednak zorientowali się, że taniec nie jest jedynym talentem Cary, a jej piękny głos warto wykorzystać. Specjalnie dla niej zmieniono część scenariusza, Cara, jako Coco Hernandez, podbiła serca widzów, a śpiewany przez nią utwór "Fame" nie dość, że trafił na listy przebojów, to jeszcze zdobył Oscara. Ona sama otrzymała nominację do Złotego Globu i nagrody Grammy. Jej pozycję ugruntował "Flashdance". To właśnie z tego filmu pochodzi największy jej przebój "What a Feeling". 

Sonda
Lubisz musicale?
Nie żyje Jerzy Połomski. Jego przeboje nuciła cała Polska.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają