Black Friday przypłacił życiem. Kurier znaleziony martwy za kierownicą. Pracował non stop!

i

Autor: Shutterstock; Twitter/@SarahClift10 Black Friday przypłacił życiem. Kurier znaleziony martwy za kierownicą. Pracował non stop!

Pracował po 14 godzin dziennie

Black Friday przypłacił życiem. Kurier zmarł za kierownicą z przepracowania!

2022-11-25 10:21

49-letni Brytyjczyk, Warren Norton, zmarł z przepracowania! Pracujący dla znanej firmy kurierskiej mężczyzna został znaleziony martwy za kierownicą swojej furgonetki po tym, jak od tygodnia dostarczał paczki po czternaście godzin dziennie. Wszystko przez szał zakupów w związku z Black Friday. Norton osierocił 14-letnią córkę. Wielka Brytania w szoku!

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to dzień, przypadający po amerykańskim Dniu Dziękczynienia, w którym zaczyna się sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. Zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych szybko rozprzestrzenił się też w innych krajach. Tego dnia (a czasem przez cały tydzień, tzw. Black Week) klienci mogą korzystać z ogromnych zazwyczaj promocji na większość produktów. Eksperci jednak zwracają uwagę, że promocje są zwykle pozorne i mają charakter chwytu marketingowego - z ubiegłorocznych badań Deloitte wynika, że obniżki cen na Black Friday sięgają średnio 3,6 proc., czyli w zasadzie są symboliczne.

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Kurier DPD zmarł z wycieńczenia

Tymczasem w Wielkiej Brytanii Black Friday zebrał właśnie tragiczne żniwo. "The Sun" informuje, że 49-letni Warren Norton, pracujący dla firmy kurierskiej DPD, zmarł z przepracowania po tym, jak w związku z wzmożonym ruchem związanym z Black Friday, od tygodnia dostarczał paczki przez 14 godzin dziennie. W czwartek (24 listopada) rano został znaleziony martwy za kierownicą swojej furgonetki. Koledzy zapukali w szybę jego auta, myśląc, że śpi. Norton nie reagował, więc wybili szybę i otworzyli drzwi. 49-latek wypadł z auta na ziemię. Mimo błyskawicznie podjętej resuscytacji, jego życia nie udało się uratować. Osierocił 14-letnią córkę.

Black Friday 2022. Szał zakupów przypłacił życiem

Norton, jak większość kurierów, prowadził własną działalność. Usługi dla DPD świadczył od około dwóch lat. "Kierownicy próbują nakłonić nas do większej liczby dni i dłuższych godzin pracy, ponieważ wiedzą, że jesteśmy samozatrudnieni. Magazyn musi za wszelką cenę zostać opróżniony, kurierzy robią co mogą, by dostarczyć jak najwięcej przesyłek, bo pracując na własny rachunek wynagrodzenie otrzymują za dostawę, a nie za przepracowane godziny" - mówi anonimowe źródło, na które powołuje się brytyjska gazeta. DPD potwierdziło śmierć Nortona. "Nasze myśli są teraz z jego bliskimi" - napisał przedstawiciel firmy.

Sonda
Planujesz zakupy w Black Friday 2022?
Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają