Zobacz zdjęcia

Tutaj spocznie Franciszek Pieczka. W tym grobie spoczywa jego ukochana żona

2022-09-27 17:00

Franciszek Pieczka (†94 l.) i jego żona spędzili razem niemal pół wieku. Pani Henryka (†71 l.) zmarła osiem miesięcy przed ich rocznicą złotych godów. Aktor nie mógł się z tym pogodzić. Teraz dołączy do ukochanej. Jak przekazała rodzina, ostatnie pożegnanie artysty odbędzie się już w czwartek (29 września) w Warszawie-Falenicy. Aktor spocznie w rodzinnym grobie w podwarszawskim Aleksandrowie.

Gdzie zostanie pochowany Franciszek Pieczka?

Franciszek Pieczka był pogodzony z losem i zbliżającym się końcem. Jak sam mówił, czeka na spotkanie z ukochaną żoną. – Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych. Tylko proszę Boga, żeby odejść w miarę spokojnie, bez boleści. No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam, na górze. Może już przygotowała dla mnie jakie przyjęcie? To by było fantastyczne! – mówił w książce „Jak mieć w życiu frajdę”. Po 18 latach małżonkowie znowu będą razem…

Szczegóły pogrzebu Franciszka Pieczki

Msza żałobna odprawiona zostanie w czwartek (29 września) o godz. 12 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy. Po niej trumna z ciałem aktora zostanie odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie, gdzie pochowana jest pani Henryka. Jak informuje TVP3, pożegnanie artysty odbędzie się z honorami państwowymi.

Nekrolog Franciszka Pieczki

Nekrolog zamieścił syn artysty na swoim Facebooku. 

"Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 23.09.2022 r. w wieku 94 lat zmarł ś.p. Franciszek Pieczka, aktor. Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona dnia 29.09.2022 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie. Pozostają w żałobie. Córka i Syn z Rodzinami"

Sonda
Często odwiedzasz groby bliskich i cmentarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE