Załamany Krzysztof Baranowski o stanie zdrowia Bogumiły Wander

i

Autor: AKPA

Załamany Krzysztof Baranowski o stanie zdrowia Bogumiły Wander: "Nie ma mnie już w jej życiu"

2022-05-05 22:30

Legendarna prezenterka Bogumiła Wander (79 l.) od pewnego czasu mieszka w domu opieki. Krzysztof Baranowski (84 l.) odwiedza żonę w Konstancinie, gdy tylko ma ku temu okazję. Jak obecnie czuje się gwiazda TVP, Bogumiła Wander?

Bogumiła Wander przebywa w domu opieki

Bogumiła Wander była jedną z największych gwiazd TVP. Popularna prezenterka miała wielu fanów. Niestety, w ostatnich latach jej problemy zdrowotne pogłębiają się. Bogumiła Wander trafiła do domu opieki w Konstancinie. Odwiedza ją tam mąż, Krzysztof Baranowski. Pobyt w placówce wiąże się z wysokimi kosztami - by móc je pokryć, żeglarz sprzedał dom. 

Krzysztof Baranowski stara się regularnie odwiedzać swoją żonę w ośrodku. Niestety, choroba Alzheimera, na którą cierpi prezenterka, coraz mocniej daje się jej we znaki. Dziś Bogumiła Wander nie wie nawet, kim była. Dawna gwiazda TVP nie poznaje także swojego męża i nie wie, że zmarł jej brat. Jakiś czas temu Krzysztof Baranowski mówił, że mimo dobrej formy fizycznej jego żona "żyje już w innym świecie". 

Jaki jest stan zdrowia Bogumiły Wander?

Niestety, stan zdrowia Bogumiły Wander stale się pogarsza. Podczas rozmowy z Przeglądem Sportowym Krzysztof Baranowski przyznał, że jego żona "raczej jeździ na wózku inwalidzkim, a nie chodzi". Dodał także, że znacznie poważniejszy jest jej stan psychiczny. Mówił wówczas o tym, że czuje potrzebę odwiedzania jej, "choć to niczemu nie służy"

Podczas wywiadu udzielonego "Vivie" Krzysztof Baranowski opowiedział o tym, jak wyglądają jego wizyty w domu opieki, w którym przebywa gwiazda TVP. 

- Przyjeżdżam do niej, rozmawiamy, mówię normalnym swoim językiem, a ona swoim, który trudno zrozumieć. Można wyłowić z niego tylko pojedyncze zdania. Fizycznie się trzyma, ale psychicznie przebywa w innym świecie. I na szczęście nie zdaje sobie z tego sprawy, w jakim - opowiadał zdruzgotany żeglarz. 

Choć jest to dla niego niezwykle trudne, Krzysztof Baranowski nie może pomóc Bogumile Wander. Jak opowiadał, po pewnym czasie udało mu się z tym pogodzić. Zdobył się także na niezwykle smutne wyznanie. 

- Nie ma mnie już w jej życiu, choć może zostałem we wspomnieniach - mówił zdruzgotany żeglarz.

Wspomnienia Krzysztofa Baranowskiego o małżeństwie z Bogumiłą Wander

Wspominał także dawne czasy, gdy on i Bogumiła Wander tworzyli szczęśliwe małżeństwo, a prezenterka była świadoma tego, co dzieje się wokół. Krzysztof Baranowski opowiadał, że jego żona kochała podróże, dlatego co roku wyjeżdżali na wakacje.

- Dla mnie było to dość męczące. Ja nie lubię słońca i leżaków, a Bogusia to uwielbiała. Wiedziałem więc, że muszę dla niej ten tydzień na leżaku przeleżeć. Trochę też zwiedzaliśmy świat, chociaż to nie był mój ulubiony sposób na poznawanie różnych miejsc - mówił.

Sonda
Oglądasz TVP?
Jak Krystian Ochman dba o głos przed Eurowizją?