Zasłynął rolą Filipa w "Rodzinie zastępczej", a potem zniknął z show-biznesu. Czym dziś zajmuje się Sergiusz Żymełka?

2022-05-23 22:01
Zasłynął rolą Filipa w Rodzinie zastępczej a potem nagle zniknął z show-biznesu
Autor: AKPA Sergiusz Żymełka w 2001 i 2018 roku

Sergiusz Żymełka (31 l.) to aktor serialowy, filmowy, teatralny oraz dubbingowy, który w latach 1999-2009 był gwiazdą "Rodziny zastępczej". Rolą Filipa Kwiatkowskiego podbił serca widzów w całej Polsce. W pewnym momencie gwiazdor zrezygnował jednak z kariery aktorskiej. Czym zajmuje się dzisiaj?

Sergiusz Żymełka to aktor, któremu największą rozpoznawalność przyniosła rola Filipa Kwiatkowskiego w "Rodzinie zastępczej". Syn Anny (Gabriela Kownacka) i Jacka (Piotr Fronczewski) był jednym z ulubieńców widzów tego serialu, a jego szalone pomysły, które często kończyły się katastrofą, wywoływały uśmiech na twarzach widzów. Sergiusz Żymełka grał w "Rodzinie zastępczej" przez 10 lat. Później odegrał kilka epizodycznych ról w serialach takich jak "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Na Wspólnej" czy "Barwy szczęścia". Pojawił się także w filmach - "Złocie dezerterów", "Egoistach", "Wtorku", "Tam, gdzie żyją Eskimosi" oraz "Miss mokrego podkoszulka" oraz użyczył swojego głosu w kilku produkcjach dla dzieci i młodzieży. 

W pewnym momencie Żymełka zrezygnował z kariery aktorskiej rozpoczął studia na kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Na wielki ekran powrócił dopiero w 2019 roku. Zagrał dilera narkotyków w filmie "Kobiety mafii" Patryka Vegi. Rok później pojawił się w jednym z odcinków "Projektu Lady", gdzie przeprowadzał rekrutację dziewcząt do firmy.

Sergiusz Żymełka w kwietniu tego roku skończył 31 lat. Mężczyzna niechętnie udziela wywiadów i unika błysku fleszy. Nie jest również szczególnie aktywny w mediach społecznościowych, ale czasami publikuje nowe zdjęcia. Ostatnie opublikował pod koniec 2020 roku. Zobaczcie, jak wygląda!

Doda odbiera nagrodę od „Super Expressu”
Sonda
Oglądałeś/aś "Rodzinę zastępczą"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE