To nie Miller jest autorem "Jesteś szalona"!

2019-08-27 13:18 rr
Marcin Miller już po raz czwarty na Sylwestrowej Mocy Przebojów!
Autor: Fot. Polsat Materiały prasowe

Zespół Boys znany jest z takich przebojów jak "Szalona", "Wolność" czy "Chcę być przy Tobie". Okazuje się, że jeden z największych hitów grupy został stworzony przez kogoś innego. Poznajcie szczegóły.

Piosenka "Szalona" jest jednym z najpopularniejszych utworów muzyki disco polo. Choć od jej premiery minęło już wiele lat, to wciąż można ją usłyszeć na wielu imprezach, a jej wykonawcy są dziś pierwszoligowymi gwiazdami. Nie każdy jednak wie, że twórcą hitu wcale nie jest zespół Boys. Muzycy w 1997 roku odkupili prawa do piosenki od kapeli Mirage z Bielska Podlaskiego. Pierwszy zapis "Szalonej" w wykonaniu Janusza Konopli znalazł się na kasecie z 1992 roku. Później, jak wynika z informacji "Na żywo", grupa z Podlasia otrzymała od agencji Green Star równowartość 1000 zł zadośćuczynienia za wykorzystanie ich dzieła.

Marcin Miller informacje te potwierdził w 2018 roku na festiwalu muzyki disco polo w Ostródzie. Przyznał, że to Januszowi Konopli zawdzięcza hit. Posłuchajcie "Szalonej" w wykonaniu zespołu Mirage!

Tak brzmi "Szalona" w wykonaniu zespołu Boys.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze