JEST NIE DO POZNANIA

Kinga Duda zupełnie odmieniona! Nie ma już śladu po dawnej prezydentównie. Totalna zmiana [ZDJĘCIA]

2022-07-30 5:14

Gdy Andrzej Duda zostawał po raz pierwszy prezydentem w 2015 roku, jego jedyna córka Kinga Duda miała zaledwie 20 lat. Wtedy była studentką pierwszego roku prawa. Kiedy Polacy ją poznali, zachwycili się jej delikatnością i naturalnością. Dziś Kinga to już dorosła kobieta. Przez te siedem lat bardzo się zmieniła. Przeszła wręcz totalną metamorfozę.

Polacy poznali Kingę Dudę w 2015 roku. Jaka wtedy była?

Kinga Duda to jedyna córka Andrzeja Dudy i Agaty Dudy, czyli pary prezydenckiej. Przyszła na świat w tym samym roku, w którym jej rodzice brali ślub kościelny, a było to w 1995 roku. Kiedy Andrzej Duda zostawał prezydentem w 2015 roku, Kinga Duda była na początku studiów. Podobnie jak ojciec, studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Polacy poznali Kingę, gdy ta wystąpiła wraz z mamą na konwencji ojca w lutym 2015 roku. Potem pojawiał się u jego boku w czasie składania kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie wspólnie z ojcem i Beatą Szydło złożyła wieniec z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa. Zaś przed samymi wyborami była razem z tatą na tweetup, czyli spotkaniu Andrzeja Dudy z użytkownikami Twittera. Wtedy zabrała głos i do zebranych mówiła:

- Co prawda większość moich znajomych to nie są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, ale wiem, że na pewno część z nich w tych wyborach postawi na Andrzeja Dudę, mojego tatę i nie dlatego, że są moimi znajomymi, że prywatnie się lubimy, ale dlatego, że wiedzą, że jest to człowiek kompetentny, który będzie nas godnie reprezentował, który nie będzie miał wpadek i gaf, które powodują, że Polska jest postrzegana zaściankowo, bo Polska nie jest zaściankiem.

Agata Duda przesyła całusa prezydentowi

Kim jest Kinga Duda: co robi, gdzie pracuje?

Była też oczywiście przy ojcu w czasie wieczorów wyborczy po pierwszej i drugiej turze w 2015. Gdy już zastała prezydentówną oczy wszystkich były zwrócone na nią. Każdy chciał wiedzieć, co robi, jaka jest i z kim się spotyka. Pojawiały się doniesienia o jej chłopakach, a nawet plotki o ślubie. Kinga Duda jednak konsekwentnie unikała mediów, nie udzielała wywiadów i studiowała. Rodzice pękali z dumy, gdy córka pary prezydenckiej reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursie dla studentów z dziedziny prawa międzynarodowego. Po studiach zaczęła stawiać pierwsze kroki w prawniczym świecie. Była na stażu w Londynie, przez pewien czas zajmowała się doradztwem w kancelarii prezydenta, jako doradca społeczny. Aktualnie jest prawniczką w jednej z kancelarii.

Kinga Duda przerwała milczenie. Tak mówiła na temat przepisów aborcyjnych

Gdy w Polsce toczyła się dyskusja na temat prawa aborcyjnego Kinga Duda zaskoczyła wszystkich i zabrała głos publikując w internecie oświadczenie:

- Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godzinę po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia - napisała wtedy, co było szeroko komentowane.

Mocne wystąpienie Kingi Dudy w czasie wieczoru wyborczego 2020

Głośno było też o jej wystąpieniu w 2020 roku w czasie wieczoru wyborczego, gdy zabrała głos mówiąc: - Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów. Ale wiem, że jeżeli okaże się, że tata wygrał te wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadania, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj. I zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej. (...) Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. 

ZOBACZ: Kinga Duda nakryta pod pracą. Przy bramie oddawała się nałogowi! ZDJĘCIA

Styl Kingi Dudy: zmienił się przez lata. Totalna zmiana!

Kinga Duda od zawsze była na oku fotoreporterów. Jej zdjęcia zachwycały media, które porównywały Dudę z poprzedniczkami, m.in. Martą Kaczyńską, Aleksandrą Kwaśniewską, a także z Kasią Tusk. Jej styl był oceniany i komentowany. Zdaniem eksperta, projektanta mody Daniel Jacoba Daliego styl Kingi Dudy zmienił się przez lata, a metamorfoza widoczna jest w ubiorze i fryzurze:

- Kinga Duda córka obecnego prezydenta Polski przeszła całkowitą metamorfozę na przestrzeni lat. Dziś jako dojrzała kobieta pojawia się publicznie oraz prywatnie w dobrze przemyślanych stylizacjach dobranych do jej urody oraz figury. Nie zobaczymy już jej w sweterkach czy w młodzieżowym looku jak na początku 2015 roku kiedy jej tata zaczynał pierwszą kadencję. W jej garderobie dominują sukienki oraz cały ogrom marynarek i jej styl można spokojnie przyrównać do jej mamy pierwszej polskiej damy. Kinga zmieniła przez te lata również swoją fryzurę i najczęściej pojawia się w lekko falowanych włosach oraz upiętych kokach, a nie jak kiedyś tylko w prostych z przedziałkiem na prawy bok. Zaczęła również nosić bardziej wyrazistą biżuterię od dużych kolczyków po długie wisiorki. Jednak największa i najbardziej wyrazista zmiana jest po prosto jej uśmiech. Na początku kadencji ojca była nieśmiała, mało się uśmiechała i stała bardziej w tyle dziś absolutnie dominuje, zawsze wesoła, lubi pozować przed Fotografami i nie ma problemu z wystąpieniami publicznymi.

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁA SIĘ KINGA DUDA. TOTALNY SZOK, ZMIANĘ WIDAĆ GOŁYM OKIEM - SZCZEGÓLNIE WIDAĆ TO NA ZDJĘCIU NUMER 13. SPRAWDŹ!

Sonda
Z urody Kinga Duda jest podobna do: