Tadeusz Rydzyk

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

20-lecie TV Trwam

Rydzyk narzeka na małą ilość datków! Takich wpłat potrzebuje na TV Trwam

2023-06-12 10:18

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest postacią budzącą wiele emocji wśród części Polaków. Redemptorysta zasłynął przede wszystkim ze stworzenia radia Maryja i TV Trwam oraz zbierania datków na kontynuowanie swojej działalności. Jak się okazuje, ciągle ma dostawać za mało…

Tadeusz Rydzyk z okazji 20-lecia TV Trwam udzielił wywiadu, w którym poskarżył się na zbyt małą ilość datków od wiernych. Redemptorysta nie ukrywa, że od zawsze chciał stworzyć media dedykowane katolikom. - Kiedy zostałem księdzem, moim wielkim pragnieniem były media" - dla Kościoła, katolików, dla Polski, bo bez nich jesteśmy jak niemowy – mówił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Mówił także, że tak naprawdę Kościół ma nie mieć wystarczającej liczby środków, by mieć w Polsce potężne media. Podkreślił, że sam chciałby, aby na antenie TV Trwam pojawiły się filmy czy reportaże, to na razie niemożliwe, bowiem nie starcza na to pieniędzy.

- Jesteśmy dopiero na początku tego, co powinniśmy robić. Myślę też o dobrych filmach, reportażach. Takie materiały jednak sporo kosztują. Gdyby wszyscy słuchacze i telewidzowie poczuwali się do odpowiedzialności i każdy systematycznie co miesiąc pomagał, to byśmy dali radę – stwierdził Tadeusz Rydzyk.

Ojciec dyrektor podkreślił także, że TV Trwam jest blisko ludzi i tego, co ich trapi, bowiem telewizja powinna być środkiem komunikacji społecznej.

Quiz o Tadeuszu Rydzyku. Komplet punktów tylko dla znawców ojca dyrektora

Pytanie 1 z 15
Do jakiego zakonu należy ojciec Tadeusz Rydzyk?
K.BOSAK: PŁACIĆ KARY POWINNY PAŃSTWA WPUSZCZAJĄCE MIGRANTÓW