1,6 miliona zł na ochronę Kaczyńskiego

2018-04-05 7:00

Ponad półtora miliona złotych zapłacili w ubiegłym roku podatnicy za ochronę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (69 l.)! Pieniądze, jakie partia rządząca dostaje z państwowej subwencji, idą nie tylko na sondaże czy organizację konwencji wyborczych. PiS wydaje krocie na fundację ojca Tadeusza Rydzyka (73 l.) i sowicie wynagradza zaufanych ludzi partii.

Według sprawozdania finansowego PiS za 2017 r., do którego dotarła "Gazeta Wyborcza", partia Jarosława Kaczyńskiego dostała w ubiegłym roku z budżetu państwa 18,5 mln zł. Niektóre jej wydatki szokują! Na przykład na ochronę prezesa poszło z tych pieniędzy aż 1,62 mln zł!

Posłów PiS to jednak nie dziwi. - Ten wydatek broni się sam. Fala nienawiści, przez którą zginął pracownik łódzkiego biura poselskiego PiS, wcale nie ustała. A ile było ataków na biura poselskie w ubiegłym roku! To wszystko uzasadnia szczególną ochronę dla prezesa - uważa poseł PiS Stanisław Pięta (47 l.).

Na liście płac partii rządzącej znalazł się także o. Tadeusz Rydzyk. Na konto jego fundacji Lux Veritatis poszło 36,9 tys. zł. PiS dobrze płaci również swoim zaufanym ludziom. Godziwą pensję otrzymuje Barbara Skrzypczak (59 l.), czyli sekretarka prezesa, jedna z najbardziej zaufanych jego współpracownic. To ona osobiście parzy herbatę Jarosławowi Kaczyńskiemu i jako jedyna ma prawo sprzątać na biurku prezesa. Średnia pensja pani Basi w ubiegłym roku wyniosła blisko 10 tys. zł miesięcznie! - To jest stanowisko o szczególnej odpowiedzialności i uważam, że wynagrodzenie pani Barbary wcale nie jest zawyżone - podkreśla poseł Pięta.

Partia wysoko ceni także usługi osobistego kierowcy Kaczyńskiego. Zarabia on 4,6 tys. zł miesięcznie, ale w ub. roku otrzymał dodatkowo 13 tys. zł nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy.

- PiS uwielbia żyć na koszt podatnika. To dowód też na to, jak oderwany od normalnego życia jest Jarosław Kaczyński. Człowiek, który decyduje o losach 38 mln ludzi, odgradza się od nich kordonem ochrony, a wydatki ponosi suweren - komentuje poseł PO Borys Budka (40 l.).

Inne miesięczne wydatki

Kierowca 5000 zł

Osobisty kierowca prezesa zarabia 4,6 tys. zł miesięcznie, w 2017 r. dostał 13 tys. zł nagrody jubileuszowej

Sekretarka 10 000 zł

Barbara Skrzypczak (59 l.) należy do grona najbardziej zaufanych współpracowników prezesa

O. Rydzyk 37 000 zł

W 2017 r. PiS przekazał 36,9 tys. zł fundacji o. Rydzyka

Zobacz także: Ile zarabia sekretarka Kaczyńskiego? Jest tajna LISTA płac

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE