Administrator Soku z Buraka ma problem z belgijską policją. Chodzi o Kaczyńskiego

2021-09-16 12:45
To przez niego Kaczyński odchodzi z rządu! Brat cioteczny prezesa PiS zdradza tajemnicę!
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS To przez niego Kaczyński odchodzi z rządu! Brat cioteczny prezesa PiS zdradza tajemnicę!

Belgijska prokuratura działa ws. Soku z Buraka? Według ustaleń Onetu, belgijska policja przesłuchała administratora Twittera Marcina Mycielskiego, na wniosek polskiej prokuratury. Powód? W mediach społecznościowych pojawił się wpis, który sugeruje, że Jarosław Kaczyński zaszczepił się przeciwko Covid-19 poza kolejnością. Trwa postępowanie dot. możliwości zniesławienia prezesa PiS.

Jak informuje Onet, sam Jarosław Kaczyński nie był świadomy, że na profilu Sok z Buraka pojawiły się takie informacje, bo praktycznie nie korzysta on z internetu. O zaistniałej sytuacji mieli poinformować go jego współpracownicy. Onet podał także treść dokumentach śledczych z Brukseli: "W lutym warszawska prokuratura przesłuchała Kaczyńskiego w charakterze świadka. Zeznał, że o wpisie dowiedział się od współpracowników, bo sam nie śledzi postów w internecie". Prezes PiS zaprzecza jakoby doniesienia z Twittera Soku z Buraka były prawdziwe. Administrator Marcin Mycielski na co dzień mieszkający w Belgii został wezwany przez miejscowy oddział policji na przesłuchanie. Wiadomość o tym przekazał do mediów w środę.

Prokuratura w Polsce bada możliwe zniesławienie Jarosława Kaczyńskiego wpisem o treści: "Halo PiS, dlaczego Kaczyński zaszczepił się poza kolejką?". Sam wicepremier jest zdania, że rzekome pomówienia mogą narazić go na straty wizerunkowe w działalności politycznej, w tym jak opisuje Onet "utratę zaufania publicznego". Prezes PiS stanowczo zaprzecza, jakoby miał być zaszczepiony poza kolejnością, a z przywileju zaszczepienia, jak twierdzi skorzystał dopiero pod koniec lutego, mimo że mógł skorzystać z niego już 22 stycznia zgodnie z wyznaczoną grupą wiekową, do której należy.

Jarosław Kaczyński na TikToku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE