Premier Mateusz Morawiecki w sklepie BEZ MASECZKI. Jaki daje przykład Polakom? ZDJĘCIA

2020-08-05 7:19 Łukasz Maziewski
Premier Mateusz Morawiecki BEZ MASECZKI. Dajcie Polakom dobry przykład!
Autor: se.pl Premier Mateusz Morawiecki BEZ MASECZKI. Dajcie Polakom dobry przykład!

Koronawirus cały czas szaleje! Polacy powinni pamiętać, że w miejscach takich jak sklepy czy innych miejscach, ale premier Mateusz Morawiecki robił zakupy w sklepie bez maseczki. Tymczasem rząd zaostrza kary za brak maseczek również w sklepach. W walce z epidemią zabójczego koronawirusa dużą rolę odgrywają osoby znane z telewizji czy pierwszych stron gazet: politycy, sportowcy, aktorzy. To oni powinni świecić przykładem odpowiedzialnego zachowania – utrzymywać stosowny dystans czy wszędzie tam, gdzie jest to wymagane, zakrywać nos i usta. Niestety, niektórzy ze znanych zostali zauważeni bez maseczek, co możecie zobaczyć w naszej galerii.

Premier Mateusz Morawiecki podczas krótkiego wypoczynku nad morzem wybrał się na zakupy do niewielkiego sklepiku. I chociaż wszyscy Polacy zostali zmuszeni przez władzę do chodzenia do sklepu w maseczce lub przyłbicy to szef rządu nie miał zasłoniętej twarzy. – Wszyscy, którzy występują w przestrzeni publicznej, powinni przestrzegać zalecanych ograniczeń i dawać przykład – mówi „Super Expressowi” prof. Krzysztof Simon (68 l.) z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Natomiast wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny, prof. Włodzimierz Gut (68 l.), apeluje do polityków, by stosowali się do własnych nakazów: zachowywania odstępu, noszenia maseczek czy mycia rąk. – Nie powinni stawać ponad przepisami, które sami tworzą – mówi „Super Expressowi”. A warto stosować się do trzech prostych zasad: stosowania odstępów, noszenia maseczki zakrywającej twarz i usta oraz myć ręce.

SPRAWDŹ NAJNOWSZE DANE O KORONAWIRUSIE W POLSCE: Koronawirus w Polsce. Zakażenia +680, Ofiary +6, Ozdrowieńcy +175. REKORDOWY wzrost!

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze