Awantura w Senacie! Wicemarszałek PiS mówi o hańbie

2021-10-27 18:38
senat
Autor: archiwum se.pl

Gorące wieści ze środowych obrad Senatu! Podczas debaty na temat ustawy o budowie muru wzdłuż granicy, doszło do nie lada emocjonalnej wymiany zdań między senatorami KO a reprezentantami wyborców PiS. - To wystąpienie i wniosek o odrzucenie tej ustawy było po prostu haniebne. To jest już działalność bezpośrednio, wprost antypaństwowa - powiedział wicemarszałek Senatu Marek Pęk (46 l.) po wypowiedzi Marcina Bosackiego (51 l.) z PO.

Wicemarszałka Sęka z równowagi wyprowadziło wystąpienie Marcina Bosackiego, który w imieniu klubu KO złożył wniosek o odrzucenie ustawy zakładającej wybudowanie muru wzdłuż granicy z Białorusią za kwotę ok. 1,6 mld zł. [WIĘCEJ:>>>Będzie mur na granicy z Białorusią? Rząd przyjął projekt ustawy o budowie zabezpieczeniaGranicę trzeba bronić. Granica musi być chroniona. Nie można pozwolić na to, żeby duże czy jakiekolwiek grupy nielegalnych migrantów przekraczały nielegalnie polską granicę. Natomiast nie zgadzamy się na to, w jaki sposób rząd w całości podchodzi do tej ochrony granicy i nie zgadzamy się na budowę tego absurdalnego murupowiedział Bosacki. 

Zdaniem Bosackiego, z murem będzie "tak, jak ze wszystkimi innymi inwestycjami PiS".  - Inwestycje w państwie PiS służą do malwersacji i marnotrawstwa - stwierdził senator PO, który następnie dodał, że polski rząd nie ma planu, jak nacisnąć na Łukaszenkę. - Zagwarantowanie bezpieczeństwa polskiej wschodniej granicy z Białorusią jest możliwe tylko wtedy, kiedy Łukaszenka zrozumie, że cena za destabilizowanie UE, granic z Polską, Łotwą i Litwą, jest dla niego zbyt wysoka. Tę zbyt wysoką cenę może tylko mu wystawić UE i cała wspólnota Zachodu w ramach NATO, wspólnie - dodał. >>>Zaskakujący sondaż. 41 proc. Polaków chce przyjąć warunki stawiane przez UE

Wicemarszałek PiS kontratakuje

Do przemowy Bosackiego odniósł się wicemarszałek Senatu Marek Pęk. - To wystąpienie i wniosek o odrzucenie tej ustawy było po prostu haniebne. To jest już działalność bezpośrednio, wprost antypaństwowa - stwierdził polityk PiS, który przekonywał senacką większość, którą ma opozycja, by nie odrzucała ustawy PiS - Tu chodzi o jeden konkretny projekt, który trzeba zbudować szybko, nowocześnie, skutecznie. Chcemy państwu dać ten instrument, ażeby to się udało" - zaznaczył.

>>>Wielka kompromitacja Lidii Staroń? Po jej wypowiedziach w Senacie wielu łapie się za głowę

Tak senatorowie świętowali mecz w Łodzi. Krzysztof Kwiatkowski zabrał Artura Dunina na piwo
Sonda
Czy jesteś za budową muru na granicy polsko-białoruskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE