Będzie nauka zdalna dla niezaszczepionych dzieci?! Media ujawniają plany rządu

2021-12-08 10:46
szkoła
Autor: Getty Images

Nauka zdalna dla wielu uczniów i rodziców jest ogromnym wyzwaniem. Jak się okazuje, rząd może nie poprzestać na wprowadzaniu nowych obostrzeń takich jak zwiększenie limitów w miejscach publicznych. Jak ustaliły media, bardzo możliwe, że niezaszczepione dzieci będą musiały uczyć się w trybie online.

Nauka zdalnych dla niezaszczepionych dzieci? Niewykluczone! 7 grudnia ogłoszone zostały kolejne obostrzenia, które mają zmniejszyć ilość nowych przypadków zachorowań na Covid-19. Zmniejszone zostały między limity do 30 proc. obłożenia, wprowadzono obowiązkowe testy dla domowników osób zarażonych koronawirusem czy zdecydowano się także na zamknięcie od 15 grudnia dyskotek, klubów oraz innych miejsc z miejscem do tańczenia. Podano także informację o wprowadzeniu obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych. Jak podaje Onet, niebawem można się spodziewać kolejnych ograniczeń. Według ustaleń portalu jest coraz więcej zwolenników wprowadzenia nauki zdalnej dla niezaszczepionych dzieci. Taki scenariusz miały być rozpatrywany w przypadku wiosennej fali pandemii lub od przyszłego roku szkolnego.

Sprawdź: Nauka zdalna: Czarnek ujawnił do kiedy dzieci zostaną w domach

W naszej galerii możesz zobaczyć, co na temat pandemii mówił niedawno Mateusz Morawiecki.

Nie tylko nauka zdalna dla niezaszczepionych

Co jeszcze planuje rząd? Z ustaleń Onetu wynika, że rozważane jest wprowadzanie paszportów covidowych, które pozwoliłyby wejść do miejsc publicznych czy skorzystać z transportu publicznego przy wysokim poziomie hospitalizacji. Innym pomysłem jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień nie tylko dla medyków, służb mundurowych czy nauczycieli, ale rozszerzenie go na kolejne zawody. Jak na razie jednak nie wiadomo, czy faktycznie omawiane ograniczenia wejdą w życie.

Sonda
Podoba Ci się pomysł nauki zdalnej dla niezaszczepionych dzieci?
dr Tomasz Karauda: Nie chcemy lockdownu, chcemy restrykcji dla niezaszczepionych [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE