BUNT w PiS przesądzony?! TAJNE plany zostały ujawnione

2020-10-31 3:00 ABR
Jarosław Kaczyński jeździ Skodą Superb
Autor: Piotr Grzybowski Jarosław Kaczyński jeździ Skodą Superb

Nieobliczalne decyzje prezesa PiS jak uchwalenie bez konsultacji z rolnikami Piątki dla zwierząt i zaostrzenie przepisów aborcyjnych, zamiast przysporzyć partii zwolenników, spowodowały lawinowy spadek poparcia, czyli utratę wyborców. Mówi się, że wśród członków Zjednoczonej Prawicy pojawił się więc pomył na... bunt, czyli odsunięcie od władzy 71-letniego szefa ugrupowania i całego prawicowego obozu - Jarosława Kaczyńskiego.

Radykalizacja polityki odniosła odwrotny skutek od zamierzonego. Zamiast przekonać się do siebie wyborców, PiS wywołał olbrzymie protesty społeczne, a nawet żądanie podania się rządu do dymisji. Nieoficjalnie wiadomo, że wielu posłów PiS nie jest zadowolonych z takiego obrotu spraw. Niejednemu pewnie marzą się zmiany na stanowisku prezesa partii. Okazją do obalenia Jarosława Kaczyńskiego mógł być zaplanowany na 7 listopada kongres wyborczy PiS. Na kongresach cyklicznie wybierany jest prezes, Rada Polityczna i sąd koleżeński.

Super Raport 30.10 (Goście: Ryszard Czarnecki - PiS, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku)

Z powodu szybko rozwijającej się epidemii koronawirusa kongres musiał został odłożony w czasie. Szefowie partii nie zgodzili się na to, aby delegaci spotkali się wirtualnie. Nowa data spotkania nie jest jeszcze ustalona. Według doniesień medialnych, wstępnie w ugrupowaniu mówi się o początku 2021 roku.

O tym, że w PiS niektórzy politycy planują wybrać innego prezesa, niż urzędujący od początku Jarosław Kaczyński, świadczą przecieki i pojawiające się coraz częściej pogłoski. Jednym z nich jest wpis blogera Bartosza Wicińskiego na Twitterze, o nowym asie w partyjnym rękawie, który wywraca przysłowiowy stolik. Chodzi właśnie o… wybór nowego prezesa PiS.

Najnowsze
KOMENTARZE