Co z emeryturą Kaczyńskiego? Kuzyn w końcu się wygadał

2022-05-10 5:00
Polacy mówią dość! Kaczyński i Tusk na emeryturę
Autor: JACEK DOMIŃSKI / REPORTER Polacy mówią dość! Kaczyński i Tusk na emeryturę

Choć Polacy chcieliby wysłać Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) na polityczną emeryturę, to prezes PiS ani myśli zostawiać wielkiej polityki! – Jarek jest w wybornej formie i nie wybiera się na żadną emeryturę! – ujawnia w rozmowie z "Super Expressem" Jan Maria Tomaszewski.

Grudzień 2020 r. 71-letni wówczas Jarosław Kaczyński po raz pierwszy w jednym z wywiadów podał datę swojego odejścia z polityki. Ma to być rok 2025, kiedy to kończy się jego kadencja na stanowisku prezesa PiS, która – jak wówczas deklarował – będzie jego ostatnią. To się jednak może zmienić! - Nigdy nic nie wiadomo - mówi nam tajemniczo brat cioteczny prezesa PiS, Jan Maria Tomaszewski. - Prezes bardzo dużo pracuje, od rana do wieczora, ma ogromne pokłady siły i energii - zaznacza dalej stanowczo Tomaszewski.

Jak wygląda typowy dzień prezesa PiS? - Pobudka zazwyczaj około ósmej rano, śniadanie i wyjazd do Kancelarii Premiera. No chyba, że jest poniedziałek, bo wtedy prezes urzęduje na Nowogrodzkiej, w centrali partii. W inne dni pracuje w KPRM i często wychodzi późnym wieczorem z pracy, którą zabiera jeszcze do domu i siedzi po nocach przeglądając dokumenty - opowiada nam ważny polityk PiS.

>>>Kaczyński może stracić swój dom. Jego prawnik nie ma złudzeń

Kuzyn prezesa wylicza przy tym przymioty prezesa. - Jarek to genialny strateg. Jest autentyczny, bardzo wiarygodny, ma wyjątkową inteligencję, to człowiek niesamowicie zdolny - dodaje Jan Maria Tomaszewski. Tymczasem według sondażu Instytutu Badań Pollster dla „SE”, 81 proc. badanych chce, by Kaczyński zakończył aktywność polityczną. - Jarek będzie rządził jeszcze długo! - uważa Jan Maria Tomaszewski.

>>>Kaczyński pod kościołem. Jego zachowanie dla wielu to szok [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien iść na emeryturę?
Express Biedrzyckiej - Maciej Lasek: Kaczyński i Macierewicz działają na rękę Putinowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE