Czy Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP? Rzecznik PiS rozwiewa wątpliwości (Express Biedrzyckiej)

2020-01-14 15:10 KB
Radosław Fogiel gościem Expressu Biedrzyckiej
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Radosław Fogiel gościem Expressu Biedrzyckiej

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bije rekordy jeśli chodzi o wysokości swoich zbiórek. W niedzielę udało się zebrać ponad 100 milionów złotych. Mimo to od lat trwa zajadła dyskusja między zwolennikami i krytykami działalności Jerzego Owsiaka. Do której grupy należy Jarosław Kaczyński? Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel odpowiedział dziś na to pytanie w programie „Express Biedrzyckiej”.

- Cieszę się z sukcesu każdej akcji charytatywnej. Trzeba tylko mieć nadzieję, że osoby potrzebujące będą mogły z tego skorzystać i jak najszybciej te pieniądze zostaną wydane na sprzęt – deklaruje z przekonaniem Fogiel i tłumaczy, że nie jest zwolennikiem afiszowania się z naklejką-czerwonym serduszkiem, bo w działalności charytatywnej chodzi o to żeby w niej uczestniczyć a nie się nią chwalić. - Można by zacząć podejrzewać, że takie serduszko ma jakiś dodatkowy wydźwięk ideologiczny, a tego byśmy nie chcieli… - mówi polityk i dodaje, że najważniejsze jest to, żeby to była "fajna akcja, która pomaga potrzebującym". Na pytanie Kamili Biedrzyckiej czy Jarosław Kaczyński wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Fogiel odpowiada bez dłuższego zastanowienia. - Sądzę, że jeżeli spotyka wolontariuszy, to na pewno nie jest obojętny.

Rzecznik PiS odniósł się także do stanu zdrowia Kaczyńskiego. - To jest decyzja lekarzy na jak długo pan prezes będzie jeszcze miał zwolnienie lekarskie (…) rehabilitacja idzie zgodnie z planem – zapewnia Fogiel.

Polityk odniósł się także do ustawy dyscyplinującej sędziów, zaangażowania Unii Europejskiej w polską praworządność i podwyżek za prąd. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEGO „EXPRESSU BIEDRZYCKIEJ”!

Najnowsze