Dom Leppera poszedł pod młotek! Wielki smutek w rodzinie przywódcy Samoobrony

Licytują dom Leppera, ale nie ma chętnych
Autor: DOMIN Licytują dom Leppera, ale nie ma chętnych

Katastrofalne wiadomości płyną do nas z rodziny Lepperów! Jak się okazuje, syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony Andrzeja Leppera (†57 l.) jest kompletnym bankrutem. Wczoraj miała odbyć się aukcja ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Komornik zapowiada kiedy będzie następna licytacja

Tarapaty finansowe Tomasza Leppera (42 l.) wyszły na jaw w 2015 r., kiedy to w Urzędzie Gminy Darłowo zawisło ogłoszenie o komorniczej licytacji 70 ha ojcowskiej włości Leppera w Zielnowie (woj. zachodniopomorskie). Jak mówili jego sąsiedzi, kłopoty Tomasza wzięły się z tego, że zamiast remontu starych maszyn rolniczych kupił całą flotę nowych, zadłużając się na 2,5 mln zł. W 2018 r. doszło do kolejnych licytacji, które ogołociły młodego Leppera z kolejnych 11 hektarów ziemi (które zlicytowano za 121 tys. zł) oraz ciągnika rolniczego (za 158 tys. zł). 

Dom Leppera na sprzedaż. Ile kosztował?

Okazuje się, że nawet sprzedaż większości majątku nie była w stanie pokryć długów nieroztropnego rolnika. Pod młotek musiały pójść kolejne budynki. Wczoraj odbyła się już druga licytacja domu, który wciąż zamieszkuje wraz ze swą małżonką Elwirą. Cena wywoławcza całkiem nowego, wciąż niepomalowanego domu wynosiła 400 tys. zł, mimo że komornik wycenił nieruchomość na kwotę 600 tys. zł. Dwukondygnacyjny dom o powierzchni użytkowej 155 mkw. znajduje się w zacisznej okolicy powiatu sławieńskiego, ok. 4 km od wybrzeża Bałtyku. Wraz z domem do nabycia była działka 2774,00 mkw. W bezpośrednim sąsiedztwie domu stoi też obora o imponującej powierzchni 737 mkw., którą można było nabyć za jedyne 191 tys. zł (przy oszacowanej wartości rynkowej wynoszącej 287 tys. zł). 

Komornik licytuje dom syna Andrzeja Leppera

Jak poinformował nas komornik, brak chętnego nabywcy daje Tomaszowi Lepperowi pół roku spokoju, bo dopiero wtedy wierzyciele będą mogli wnieść do sądu o kolejną licytację.

Zobacz w naszej galerii jak mieszkał Andrzej Lepper

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze