Dramat podczas przeszukania u Giertycha. Wezwano karetkę. Co się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-10-15 18:58
Roman Giertych zabrany do szpitala
Autor: Piotr Molęcki/Super Express

Wszystkie media w czwartkowe popołudnie obiegła wiadomość o aresztowaniu Romana Giertycha. Znany adwokat został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Następnie agenci razem z zatrzymanym udali się do jego w podwarszawskim Józefowie. Tam doszło do dramatycznych scen, ponieważ wskutek emocji Giertych stracił przytomność. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała w czwartek Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Na polecenie śledczych CBA zatrzymało grupę osób w związku ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Przez CBA przeszukane zostały willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie.

To właśnie w trakcie przeszukania jego willi w Józefowie Giertych zemdlał podczas, o czym poinformowała dziennikarzy córka adwokata, Maria Giertych. - Tata zemdlał, czekamy na pogotowie - powiedziała.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Giertych ostał wyniesiony nieprzytomny z domu na noszach do karetki. Teraz trafi do szpitala.

Jak powiedziała dziennikarzom jego córka, Giertych zemdlał w toalecie, do której wszedł z funkcjonariuszem CBA.

Po zasłabnięciu Giertycha do dziennikarzy w Józefowie wyszli jego obrońcy, Jakub Wende i Paweł Pietkiewicz. Według Wende do tej sytuacji by nie doszło, "gdyby nie sposób, w jaki pan mecenas został zatrzymany, gdyby nie to, że od wielu godzin prowadzone są przeszukania, naszym zdaniem w sposób bezprawny, bez obecności pana mecenasa Giertycha także w jego kancelarii".

- Nie rozumiemy, dlaczego tak poważnemu adwokatowi, po prostu jeżeli prokurator chciał go przesłuchać, nie wysłano zaproszenia. Na pewno by się stawił - powiedział jeden z obrońców.

Źródło: PAP

Dramat podczas przeszukania u Giertycha
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE