Jarosław Kaczyński wicepremierem i zarządzającym komitetem koordynującym kluczowymi resortami? Dworczyk: bardzo prawdopodobne

2020-09-27 9:05 oprac. -ag
Michał Dworczyk
Autor: Robert Ostrowski / East News Michał Dworczyk

Jarosław Kaczyński zostałby wicepremierem i zarządzałby komitetem koordynującym kluczowymi resortami - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Czekamy na zapowiadaną przez władzę historyczną rekonstrukcję rządu.

Polityczna burza trwa. Politycy czołowych partii zapowiedzieli historyczną rekonstrukcję rządu. Wiele istniejących ministerstw ma zniknąć, a pojawić się mają nowe. Zmiany mają zostać przedstawione w nadchodzącym tygodniu. Coraz bardziej prawdopodobne jest opuszczenie tylnego fotela i stanowiska szeregowego posła przez Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS według doniesień medialnych miałby wejść do rządu jaki wicepremier i zarządzać komitetem koordynującym prace ministerstw sprawiedliwości, bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera k w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. potwierdził, że "jest to bardzo prawdopodobne".

Dworczyk zaznaczył, że potrzebę istnienia takiego komitetu zgłaszano wcześniej. Dodał, że podobne rozwiązania stosowane są w innych państwach.  Szef KPRM zapytany o rolę Jarosława Kaczyńskiego w rządzie, odpowiadał, że prezes jest osobą najbardziej doświadczą w partii, ale "struktura rządu jest jasna, jest premier i wicepremierzy oraz ministrowie". Wyjaśnił, że "wicepremierzy podlegają prezesowi rady ministrów". Dworczyk zapewniał, że stworzenie kolejnego komitetu nie jest niczym nadzwyczajnym. Szef KPRM zaznaczył, że w rządzie funkcjonuje już kilka komitetów. 

Porozumienie koalicyjne podpisane

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze