Dzięki Google'owi prywatności już nie ma - mówi dr Maciej Kawecki [TWARZĄ W TWARZ]

2020-02-07 11:09 ww
Tomasz Walczak w rozmowie z Maciejem Kaweckim
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Tomasz Walczak w rozmowie z Maciejem Kaweckim

Gościem najnowszego odcinka programu „Twarzą w twarz” był dr Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i były wiceminister cyfryzacji odpowiedzialny za reformę ochrony danych osobowych. Tematem rozmowy były zagrożenia dla prywatności ze strony gigantów internetowych takich jak Google czy Facebook.

Punktem wyjście do rozmowy była głośna książka amerykańskiej badaczki Shoshany Zuboff o narodzinach kapitalizmu inwigilacyjnego, który opiera się na zbieraniu jak największej ilości informacji na temat swoich użytkowników, sprzedawaniu tych danych w formie spersonalizowanych reklam swoim klientom. Jak to się stało, że z konsumentów staliśmy się surowcem? Czy prywatność da się jeszcze chronić? Jakie jeszcze niebezpieczeństwa czyhają na nas w świecie, w którym prywatność nie istnieje?

Obejrzyj wywiad z dr. Maciejem Kaweckim w programie „Twarzą w twarz”:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze