Emerytury bez podatku zatwierdzone już w maju?! Zobacz, czy zyskasz nawet 500 zł

Emeryci
Autor: Shutterstock

Uwaga emeryci – nadchodzi emerytura bez podatku! - Prezentacja Nowego Ładu najprawdopodobniej odbędzie się w maju – zapowiedział wczoraj rzecznik prasowy rządu Piotr Müller (32 l.). Jednym z założeń nowego programu Prawa i Sprawiedliwości ma być - wedle doniesień - właśnie likwidacja obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego dla seniorów, których wysokość emerytury nie przekracza 2500 zł brutto. W naszej tabeli sprawdzisz, ile możesz zyskać na emeryturze bez podatku. Może być to nawet 500 zł.

Co wiemy o emeryturach bez podatku? Przypomnijmy, że pierwotnie Nowy Ład miał zostać ogłoszony w marcu. Datę ogłoszenia nowego planu dla Polski jednak przesunięto ze względu na pandemię. Kiedy zatem możemy spodziewać się zatwierdzenia Nowego Ładu? - Liczę na to, że to będzie właśnie w maju, gdy epidemia już będzie nieco słabsza – powiedział w TVP Piotr Müller, rzecznik rządu. Miliony emerytów liczą, że to właśnie w przyszłym miesiącu, czyli w maju rząd przyjmie emerytury bez podatku, które wedle doniesień mają stanowić jedną z propozycji władz dla najstarszych Polaków. - Emerytura nieopodatkowana bardzo by się przydała – mówi nam pani Zofia (77 l.), emerytka z Łodzi. Kto będzie mógł skorzystać z nowych rozwiązań? Likwidacja obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego do 30 tys. zł rocznie oznacza, że zadowoleni ze zmian będą ci seniorzy, których miesięczna wysokość świadczeń nie przekracza 2500 zł brutto. Przykładowo, emeryt, który obecnie dostaje „na rękę” 1066 zł, po zmianach będzie mógł liczyć na 1250 zł. Dokładne wyliczenia znajdziesz w tabeli poniżej.

NIE PRZEGAP: Świetne wieści dla seniorów. Emerytura może być większa nawet o 3700 zł!

Seniorzy o emeryturze bez podatku:

Zofia Buchalska (77 l.) z Łodzi:

- Od 20 lat jestem na emeryturze, dostaję 1200 złotych miesięcznie, więc każdy grosz się liczy, emerytura nieopodatkowana bardzo by się przydała.

Barbara Jara (69 l.) z Wrocławia:

- Emeryci wcale nie powinni płacić podatków. Płacili jak pracowali. Każdy pomysł dodania pieniędzy do starego portfela jest bardzo dobry.

W maju przyjmą emeryturę bez podatku
Autor: SE W maju przyjmą emeryturę bez podatku
Super Raport 20.04 (Goście: Prof. Marcin Matczak - WPiA UW, Jan Strzeżek - Porozumienie, gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze