Ewa Kopacz o powrocie Tuska do Polski. Zdradziła kiedy to nastąpi

2018-11-22 19:06 aka
Ewa Kopacz
Autor: Piotr Grzybowski Ewa Kopacz

Opozycja z utęsknieniem czeka na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Ma to być wielki powrót, jak niektórzy mówią – na białym koniu. Sam szef Rady Europejskiej póki co nie określił jednoznacznie, czy faktycznie ma zamiar wracać z Unijnych szczytów do polityki na swojskim, rodzimym podwórku. Zdaniem byłej premier, Ewy Kopacz powrót ten jednak rychło nastąpi, a Tusk powalczy o najwyższe stanowiska w kraju!

Kadencja Tuska kończy się pod koniec 2019 roku. Czy wtedy właśnie wtedy przybędzie z odsieczą nad Wisłę? Zdaniem Ewy Kopacz, tak!

Tusk wróci po zakończeniu kadencji w Radzie Europejskiej do Polski i powalczy o najwyższe stanowiska

– powiedziała w Onecie. A to oznaczałoby, że Tusk będzie mógł powalczyć o fotel prezydenta w wyborach w 2020 roku. Taki zresztą scenariusz rysuje mu też sama była premier.

- Tusk zawalczy w przyszłości o fotel prezydenta. Mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej aktywny niż jako szef Rady Europejskiej – stwierdziła z pewnością w głosie. Opozycja z pewnością zaciera ręce, a obóz rządzący może z niepokojem patrzeć w przyszłość. Tusk nawet nie ogłosił startu, a jak pokazują sondaże – już idzie łeb w łeb z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

Najnowsze