EXPRESSEM: najnowsze informacje polityczne z kraju. Komornik odda 500 plus

2016-05-10 7:00
Komornik odda pieniądze matce
Autor: Łukasz Piecyk Komornik odda pieniądze matce

EXPRESSEM: najnowsze informacje polityczne z kraju. Komornik odda 500 plus; Polacy dopuszczają aborcję, Mateusz Morawiecki krytykuje prezesa Trybunału Konstytucyjnego

Komornik odda 500 plus

Pani Sylwia Dawidowska (44 l.), matka sześciorga dzieci, której komornik zajął pieniądze z programu 500 plus, odzyska świadczenie! W poniedziałek napisaliśmy, że komornik zajął jej 3 tys. zł na poczet długu, który pani Sylwia odziedziczyła po zmarłej matce. Wczoraj sprawą zajął się resort sprawiedliwości. Jak poinformował rzecznik Sebastian Kaleta, komornik już wycofał się z tej czynności. - Przepisy są jasne, te świadczenia nie podlegają egzekucji komorniczej - powiedział nam. A to oznacza, że pani Sylwia będzie już niebawem mogła wypłacić pieniądze z programu 500 plus.

Dopuszczamy aborcję

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, Polacy uważają, że aborcja powinna być dopuszczalna w sytuacji, gdy ciąża zagraża życiu matki (84 proc.), jej zdrowiu (76 proc.) oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu (74 proc.). Z kolei są przeciwni zabiegowi w sytuacji, kiedy kobieta jest w trudnej sytuacji materialnej. Zdecydowana większość Polaków uważa, że aborcja nie powinna być wówczas dopuszczalna (81 proc.). 

Krytykuje prezesa TK

Według wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego (48 l.) prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński (67 l.) zachowuje się jak czołowy polityk opozycji. - Nie warto wchodzić w to, co mówi profesor Rzepliński. Prezes to bardzo ważny polityk. Jeden z czołowych polityków opozycji - przekonywał na antenie TVN24. Pytany o sobotni marsz KOD i opozycji w Warszawie, oświadczył, że z obliczeń znajomego socjologa, którego poprosił o pomoc, wynika, że w demonstracji udział wzięło 40 do 50 tys. osób. Przypomnijmy, że według stołecznej policji było 45 tys. uczestników, a Ratusz informował o 240 tys.

ZOBACZ: Ile wieszaków dostała Beata Szydło? Kancelaria ujawnia dane

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE