Hejt na Ministerstwo Kultury za kartki świąteczne. "Ohyda" [FOTO]

2018-12-13 14:41 LIKP

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Wydawałoby się, że nie budzący większych kontrowersji konkurs nie wywoła negatywnych emocji. Tak było do momentu ogłoszenia rezultatów. Na Twitterze, pod postem resortu kultury, posypały się komentarze, które - delikatnie mówiąc - nie były dla ministerstwa przyjemne.

Konkurs ogłoszony został przez wiceminister kultury Wandę Zwinogrodzką. Jak to się przyjęło, ogłoszone zostały nazwiska trzech laureatów. Wszystkie trzy wyróżnione kartki wywołały olbrzymie kontrowersje. Głos zabrali i anonimowi internauci, i znani politycy i dziennikarze. Karki szczególnie nie przypadły do gustu osobom kojarzonym raczej z prawą strona sceny politycznej.

MACIEREWICZ WPRAWIŁ W OSŁUPIENIE PRZED ŚWIĘTAMI. MIAŻDŻĄ GO W INTERNECIE

"Ohyda! Po prostu ohyda!" - oburzał się wyraźnie zniesmaczony Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". Zdradził nawet, że od widoku kartek go... "zemdliło". Znana działaczka antyaborcyjna kaja Godek przyznała natomiast, że to jest "Ministerstwo Antykultury". "Zawsze kiedy sadzę, że już nie da się bardziej, to potraficie zaskoczyć" - stwierdził z kolei Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.

Po pewnym czasie z rozstrzygnięć konkursu zaczęło tłumaczyć się ministerstwo, które wyraźnie się od nich zdystansowało. "Autorami prezentowanych prac są uczniowie szkół plastycznych. MKiDN jest organizatorem konkursu, ale decyzję o przyznaniu nagród podjęła komisja konkursowa, w skład której weszli pracownicy ASP: dr Anna Myczkowska-Szczerska, dr Kuba Sowiński, dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina" - wskazał "winnych" ogłoszenia wyników resort kultury.

Najnowsze