Igor Zalewski: Czas Dworczyka

2021-04-26 6:38 Igor Zalewski
Igor Zalewski
Autor: Super Express

Okres pandemii to nie jest odpowiedni moment na zbijanie politycznego kapitału. Rządzący muszą firmować niepopularne decyzje, opozycja może działać głównie w mediach społecznościowych, których wszyscy mamy już serdecznie dość. Trudno teraz o pozytywnych bohaterów.

A jednak jeden polityk ewidentnie zyskał w tym niekorzystnym czasie. Michał Dworczyk wziął na siebie gigantyczną i przytłaczającą odpowiedzialność za narodowym program szczepień. Zdaje się, że nie było wielu chętnych do tego zadania, bo skala wyzwania onieśmielała. Dworczyk podjął się tego zadania i – z wyjątkiem słynnej primaaprilisowej wpadki – radzi sobie bardzo dobrze. Szczepienia idą pełną parą, codziennie jesteśmy bliżej osiągnięcia odporności zbiorowej, a organizacja przedsięwzięcia zbiera dobre recenzje także od krytyków rządu. Dworczykowi udało się bowiem maksymalnie odpolitycznić kwestie szczepień. Potrafił znaleźć wspólny język z samorządami, także tymi niechętnymi Zjednoczonej Prawicy. Udało mu się to, bowiem jest niespotykanie spokojnym człowiekiem – tym opanowaniem emanuje podczas konferencji prasowych i niezliczonych wywiadów. I ten spokój oraz koncentracja na rozwiązywaniu problemów udziela się jego partnerom. Często mówi się, że ten lub inny aspekt funkcjonowania państwa powinien być wyjęty z bieżących sporów politycznych, ale temperatura życia publicznego w Polsce jest tak wysoka, że w praktyce nigdy tak się nie działo. W przypadku szczepień ten ideał został osiągnięty i jest to zasługa Dworczyka i jego temperamentu.Jeśli pod koniec lata będziemy mogli odtrąbić sukces w wojnie z pandemią, to sukces ten będzie miał twarz Dworczyka. Polityk PiS już teraz awansował bardzo w partyjnej oraz rządowej hierarchii. I niech ten awans będzie nauką dla innych działaczy marzących o sukcesach. Sednem polityki nie jest bowiem udzielanie się na Twitterze, udzielanie kontrowersyjnych wywiadów w telewizji i kreowanie własnego wizerunku, lecz rozwiązywanie problemów i zarządzanie. Dworczyk to zrozumiał i czeka go za to nagroda.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze