Ilu Polaków straci na Polskim Ładzie? Wyniki dają jasną odpowiedź!

2022-01-17 18:00
Pracodawcy obniżają pensję Polakom przez Polski Ład! ZUS i PIP zapowiadają kontrole!
Autor: Unsplash

Największa reforma podatkowa od lat okazuje się niejasna i niezrozumiała dla wielu z nas! Skomplikowane zmiany podatkowe w połączeniu z doniesieniami o obniżonych wypłatach i emeryturach sprawiły, że tylko 15 proc. badanych wierzy, że zyska, a jedna czwarta z nich nie wie, czy zmiany będą dla nich korzystne – wynika z najnowszego sondażu „Super Expressu”.

"Jaki wpływ Polski Ład będzie miał na twoje dochody?" - takie pytanie postawiliśmy w najnowszym sondażu zrealizowanym wraz z Instytutem Badań Pollster. Jak się okazało, tylko 15 proc. badanych stwierdziło, że zyska na Polskim Ładzie. 23 proc. respondentów uważa, że zmiany podatkowe nie wpłyną na ich dochody. Najwięcej - bo 36 proc. ankietowanych - uznało, że na Polskim Ładzie straci. Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 26 proc. pytanych. 

>>>Polacy ogromnie surowi dla Polskiego Ładu. Miażdżące wyniki sondażu

– Przekładając wyniki sondażu na język polityki, mamy do czynienia z katastrofą wizerunkową rządu. Polacy nie rozumieją Polskiego Ładu, dlatego się go boją. A miał on przecież przynieść skutki całkowicie odwrotne! – komentuje wyniki sondażu politolog prof. Antoni Dudek (57 l.). – Ten sondaż pokazuje prawdę, Polacy na Polskim Ładzie nie zyskają – twierdzi z kolei Marek Zuber (50 l.), doradca finansowy i ekonomista. – Cały chaos i błędy zniechęciły sporą część tych, co oczekiwali na Polski Ład z nadzieją. Same zmiany podatkowe będą dla większości albo neutralne, albo zostawią ociupinkę więcej pieniędzy w budżecie domowym. Ale mamy drugi skutek zmian. Dla małych i średnich przedsiębiorców oznaczają one, że będą musieli płacić więcej, co wpłynie na koszt usług. Więc ta odrobina pieniędzy, jaka zostanie, i tak nie pokryje wzrostu cen – ocenia ekspert.

>>>Księgowi chcą przesunąć Polski Ład na 2023 rok. Piszą list do premiera Morawieckiego

Przypomnijmy, że zgodnie z wyliczeniami rządu Polski Ład ma być korzystny bądź neutralny dla ok. 90 proc. podatników, w kieszeniach których ma zostać rocznie o 17 mld zł więcej.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 12–13.01.2022 r. na próbie 1044 dorosłych Polaków. 

>>>Inflacja tak pędzi, że "12 groszy" Kazika jest już warte 6 gr! [MEMY]

>>>Polski Ład to katastrofa? Ekspert: "Polacy jeszcze go docenią"

>>>Polski Ład. Prezydent Duda zabrał głos. Wprost mówi o "niedopatrzeniach"

Jaki wpływ Polski Ład będzie miał na Twoje dochody?
Autor: SE/Maciej Turowicz
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
prof. Antoni Dudek: Polski Ład może zdemolować poparcie dla PiS [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE