Janusz Korwin-Mikke o walce z koronawirusem: Lepiej NIC, niż ŹLE!

Janusz Korwin Mikke
Autor: Super Express

Dzięki aferze z Covid-19 władze III Rzeczypospolitej (i nie tylko...) straciły wszelki autorytet. Nieustanny bełkot, co chwila zmieniane decyzje (o, właśnie Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że jednak nie zaleca noszenia maseczek na otwartym powietrzu!!!), uleganie (i podsycanie!) histerii.

Ludzie wreszcie zaczynają rozumieć, że rządzić nie powinni „tacy sami faceci, jak każdy wyborca, swoje chłopy (i baby...)” - lecz elity wytrenowane w logicznym rozumowaniu i odporne na histerię. Okrętem nie może dowodzić facet, który choruje na empatię i dlatego waha się, czy zamknąć grodzie (bo w odciętej części pozostałoby jeszcze kilku ludzi). Dla ratowania statku i reszty załogi trzeba grodzie zamknąć – i już!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Służba zdrowia: katastrofa, która tylko czeka, by się wydarzyć - komentuje Tomasz Walczak

Już 65 proc. „obywateli” uważa, że politycy kompletnie zawiedli. Zapominają tylko, że to oni wybrali tych, co zawiedli – więc może by się Szanowni Wyborcy uderzyli we własne piersi? 3/4 Polaków glosowało na POPiS – no, to mają za swoje! Niestety – pozostali też mają... Za ich.

Zaszło też zjawisko, które w 1956 roku opisywał śp.Janusz Osęka. Gdy najpierw mówi się ludziom, że 2 × 2 = 22 – a potem, by ich nie zaszokować, mówi się, że 2 × 2 = 20, potem, że 16, potem, że 12 – to ludzie zaczynają podejrzewać, że 2 × 2 = 8 – a może 6? A może 4? A może 2? A może nawet 1?

Ludzie są przewidujący: starają się przewidzieć kaprysy Władzy. Tak samo dobry mąż wie, że żona wygaduje głupoty – ale stara się odgadnąć i przewidzieć jej kolejne kaprysy...

W efekcie pojawili się już ludzie twierdzący, że koronawirusa w ogóle NIE MA!!! Jest to oczywista przesada. Covid-19 istnieje, jego krewniak został nawet w USA opatentowany (!!) - tyle, że istnieje również parę tysięcy rozmaitych innych wirusów – i niektóre z nich są śmiertelne dla niektórych organizmów. Gdybyśmy każdym z tych wirusów zajmowali się tak samo jak koronawirusem, to byśmy zwariowali i zbankrutowali (nie wiem: w jakiej kolejności).

Na Białorusi, w Brazylii, i w Szwecji władze nie wpadły w histerię. W wyniku tego przeżyli ten okres i obecnie z powodu Covid-19 umiera tam znacznie MNIEJ ludzi, niż w Polsce – ale, co najważniejsze, żyli w miarę normalnie i nie zablokowali całej gospodarki.

Jak widać dwojga złego lepiej byłoby, gdyby PiSmacki „rząd” uwierzył, że żaden koronawirus nie istnieje (i, mimo nacisku Głupiej Większości i Kretyńskiej Opozycji, nic nie robił) – niż gdy czyta setki ekspertyz, ogląda badania „opinii publicznej”…

… i, niestety, robi COŚ.

Najnowsze
KOMENTARZE