Jerzy Urban i Monika Jaruzelska porównują Tuska do Jana Pawła II

2021-07-21 20:51
Jerzy Urban
Autor: East News

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki to wciąż gorącą kwestią polityczną. Temat byłego premiera zdominował też rozmowę Moniki Jaruzelskiej z Jerzym Urbanem w programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". - Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - przekonywał Urban. W rozmowie padły też porównania Tuska do Jana Pawła II oraz oskarżenie o ułatwienie PiS-owi dojście do władzy.

W środowym programie prowadzonym przez córkę gen. Wojciech Jaruzelskiego, goszczony był redaktor naczelny lewicowego tygodnika "NIE" - Jerzy Urban. Monika Jaruzelska zaczęła rozmowę od powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną, porównując je do zainteresowania, jakie wzbudzały pielgrzymki papieża Jana Pawła II w latach 80-tych minionego wieku. - Jest to trochę przyjmowane jak pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w latach 80-tych i oczekiwanie, że tak samo Tusk przyjedzie i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - stwierdził Jaruzelska. 

ZOBACZ: Morawiecki pobił Tuska i Kaczyńskiego. W tle miliony złotych

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Tusk nie jest moim wrogiem, ale nie wskoczę mu na kolana

Nieoczekiwanie Jerzy Urban wyznał, że zakochał się w byłym premierze z PO. - Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został “prezydentem Europy” to mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku - oznajmił gość Moniki Jaruzelskiej. - Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - dodał.

Jaruzelska próbowała sprowokować swojego rozmówcę mówiąc, że "Tusk spieprzył z Polski i tym samym ułatwił PiS-owi dojście do władzy". Urban podkreślił, że Tusk nie wyjeżdżał do Brukseli w roli męża stanu czy statusie silnego polityka. - Po latach Tusk urósł siłą rzeczy i urósł w moich oczach. Wiem, że Tuskowi by się to nie spodobało co mówię - zaznaczył. Urban podkreślił również, że nigdy nie miał zaszczytu spotkać Tuska na żywo i go poznać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze