Joanna Mucha totalnie szczera: Powrót Tuska niewiele zmienił [Sedno sprawy]

2021-10-14 10:13
Joanna Mucha
Autor: Marcin Wziontek/SE Joanna Mucha

Joanna Mucha z Polski 2050 pytana w Radiu Plus, czy odeszłaby też z Platformy, na której czele stoi Donald Tusk, odparła wprost: - Odeszłam z formacji, której jedyną ofertą, przedstawianą wyborcom, jest oferta bycia anty-PiS-em i nie ma nic więcej.

Joanna Mucha dodała też, że bycie jedynie antyPiSem, w wykonaniu Platformy Obywatelskiej to słabe rozwiązanie: - Mówiłam od samego początku, że ta oferta jest niewystarczająca. Musi być zrobiony ten jeden krok dalej, żebyśmy mogli wygrać wybory - oceniła. Zapytana o to, czy w takim razie takiego kroku Donald Tusk nie zrobił, odparła szczerze: - Z przykrością muszę powiedzieć, że po powrocie Donalda Tuska, akurat w tym obszarze, niewiele się zmieniło. Prowadzący program Jacek Prusinowski zapytał też Joannę Muchę, czy jeśli ze strony Donalda pojawiłaby się propozycja powrotu posłanki, to ta rozważałaby taki wariant. Mucha jasno pokreśliła, że takiej propozycji nie było: - Nie pojawiła się, nie rozważałabym. Temat jest zamknięty. Nie było takich rozmów, nikt ich nawet nie proponował. A ja nie żałowałam swojej decyzji choćby przez minutę, przez sekundę.

Odejście Jarosława Kaczyńskiego z rządu? Mucha krótko: Doskonale nieistotna informacja

Joanna Mucha pytana o zapowiedź odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego, mówi: - To doskonale nieistotna informacja. Jarosław Kaczyński będąc w rządzie, lub nim nie będąc, próbuje być trzema władzami jednocześnie i na wszystkie wpływać. Więc jego wejście lub wyjście z rządu jest doskonale nieistotne (…) Wczorajsza decyzja o powołaniu ministerstwa sportu powodowana jest wyłącznie tym, że PIS nie ma większości. Resort powstanie dlatego, że Republikanie postanowili nie głosować z PiS-em. Mamy do czynienia z takimi sytuacjami, że jeśli PiS przegrywa głosowanie to albo jest reasumpcja, albo awaria systemu.

Sedno Sprawy - Joanna Mucha
Sonda
Jak oceniasz powrót Donalda Tuska na fotel szefa PO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE