Jarosław Kaczyński na najważniejszym spotkaniu. Czy ułaskawi Ziobrę? PAPARAZZI

2020-09-22 6:00 DDP
Prezes modlił się o rozwiązanie sporu
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Jak trwoga, to do Boga? W Zjednoczonej Prawicy konflikt, Zbigniew Ziobro (50 l.) kłóci się z Jarosławem Kaczyńskim (71 l.), więc ten pojechał szukać rady u instancji wyższej. W niedzielę, prezes PiS odwiedził jeden z warszawskich kościołów. Czyżby modlił się za powodzenie rozmów? Czy po tym najważniejszym spotkaniu zapadnie decyzja w sprawie Zbigniewa Ziobry?

Słoneczne, niedzielne popołudnie. Kościół św. Benona na warszawskim Nowym Mieście. Nagle zajeżdża pod niego nieduża kawalkada czarnych limuzyn. Z jednej z nich wysiada Jarosław Kaczyński, który idzie na mszę i pogrąża się w modlitwie.

A ma o czym myśleć: koalicja Zjednoczonej Prawicy od dwóch tygodni trzeszczy w szwach. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin (59 l.) - niesforni koalicjanci PiS – stanęli okoniem podczas głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt. Tak samo zresztą, jak grupa kilkudziesięciu posłów PiS, którzy zagłosowali przeciw woli prezesa. 15 z nich zostało, decyzją Kaczyńskiego, zwieszonych. Oj, miał o czym myśleć szef Prawa i Sprawiedliwości. Może chwila zadumy pomoże mu podjąć decyzję…

dr hab. Mieńkowska-Norkiene: Ziobro zaczyna straszyć Kaczyńskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze