Kaczyński podjął kluczową decyzję w sprawie Morawieckiego! Tusk w opałach

2021-07-23 5:03
Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
Autor: EASTNEWS(2), Piotr Grzybowski/Super Express

Jarosław Kaczyński (72 l.) podjął kluczową decyzję! Jak ustalił „Super Express”, to nie prezes PiS, a premier Mateusz Morawiecki (53 l.), będzie główną twarzą walki o zwycięstwo z Platformą Obywatelską pod wodzą Donalda Tuska (64 l.)! - Szef rządu znajdzie się na pierwszej linii frontu wojny z Tuskiem. Decyzja zapadła. Jarosław Kaczyński pokłada w Mateuszu ogromną nadzieję i wierzy, że poprowadzi on PiS do trzecich zwycięskich wyborów. A te są możliwe już na wiosnę – mówi nam wysoko postawiony polityk PiS z otoczenia prezesa.

Jarosław Kaczyński wyznaczył nowe zadanie Mateuszowi Morawieckiemu. Jak ujawnia nam ważny polityk PiS, tylko Mateusz Morawiecki jest w stanie pociągnąć wynik partii w walce z PO. - Jest u nas ta obawa, że to będzie trudny test, bo jednak Tusk to waga ciężka. I tu potrzeba europejskiego sznytu, polityka, który nie wojuje z Brukselą, który będzie w stanie przekonać do siebie jakąś część wielkomiejskich wyborców. Kimś takim jest tylko na tę chwilę u nas Morawiecki, a w kontekście możliwych wcześniejszych wyborów i restartu Platformy z Tuskiem na czele, jeszcze bardziej wierzymy, że premier zdoła pokonać opozycję – mówi nam nasz informator.

Z naszych informacji wynika, że temat wysunięcia Morawieckiego na pierwszą linię frontu walki z Donaldem Tuskiem był omawiany w ścisłym gronie władz PiS w środę wieczorem w centrali partii. Temat ma zostać także podjęty podczas wyjazdowego posiedzenia PiS w piątek. - Mateusz Morawiecki jest przygotowany na walkę z Tuskiem. Rządzi sprawnie. I nie sądzę, żeby obawiał się Tuska – mówi nam poseł PiS Bolesław Piecha (67 l.). - Najlepszym atutem PiS-u jest Morawiecki w walce z Tuskiem i Kaczyński, jak widać, to rozumie. Szef rządu może bowiem przyciągnąć bardziej umiarkowanych wyborców, o których walczy też Tusk – komentuje prof. Kazimierz Kik (74 l.), politolog. 

Super Raport 22.07 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska, Jan Maria Jackowski - senator PiS)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE