Będzie się działo! Kaczyński wejdzie do rządu i zostanie SZEFEM Ziobry! Człowiek prezesa ujawnia

2020-09-24 19:51 MAV
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

Prezes PiS wchodzi do rządu Mateusza Morawieckiego (52 l.)! Jarosław Kaczyński (71 l.) zostanie wicepremierem i obejmie m.in. nadzór nad resortem sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (50 l.)! – Dzięki temu będzie bardziej harmonijna współpraca między premierem Morawieckim a innymi ministrami, w tym Zbigniewem Ziobrą. Wicepremier Kaczyński będzie miał tu rolę strategiczną i kluczową – komentuje nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.).

- Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier. Będzie mu podlegać bezpośrednio ministerstwo sprawiedliwości. Mam nadzieję, że Ministerstwo Sprawiedliwości będzie wtedy jeszcze bardziej sprawne i skuteczne - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki (71 l.). Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, z takiego obrotu sprawy nie są do końca zadowoleni ziobryści. - Choć zabiegaliśmy o to, aby Kaczyński wszedł do rządu, bo to może osłabić Morawieckiego, to jednak sprawia to wszystko wrażenie ministra sprawiedliwości, którego pozycja jest umniejszona i którego pilnuje nadzorca – mówi nam jeden z polityków Solidarnej Polski.

W całej sprawie minister sprawiedliwości w środowy wieczór po raz drugi spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. - Ziobro przystał na wejście do rządu Kaczyńskiego, musiał się zgodzić, nie miał wyjścia – mówi nam współpracownik prezesa PiS. - Cieszy nas otwartość Solidarnej Polski na nasze warunki – mówi nam Radosław Fogiel (38 l.) z PiS. - To, że Jarosław Kaczyński będzie dozorował resorty to bardzo dobrze, bo będą teraz pod czujnym okiem prezesa i tych złych emocji będzie mniej. To spowoduje bardziej harmonijną współpracę między Morawieckim i Ziobro. To będzie takie wylewanie oliwy na wzburzone fale. Kaczyński będzie miał tu rolę strategiczną i kluczową – zaznacza z kolei Ryszard Czarnecki. Jak oficjalnie akces Kaczyńskiego do rządu Morawieckiego komentują ziobryści?- Jesteśmy przekonani, że będzie dobra, owocna współpraca. Prezes jest przecież wielkim autorytetem – stwierdził senator Solidarnej Polski Mieczysław Golba (54 l.). 

ZOBACZ TAKŻE: Pupil Rydzyka ZGOTUJE piekło PiS! Groźne słowa

Polityczny spacer - Radosław Fogiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze