Kluczowa narada w PiS. Wszyscy w garniturach, a Brudziński... WTOPA?!

2022-05-20 18:19
Joachim Brudziński
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Trwają prace nad nowym programem Prawa i Sprawiedliwości. - Chcemy, aby ten program był odzwierciedleniem tego, co dzieje się w kraju - poinformował sekretarz generalny tej partii Krzysztof Sobolewski. Na czerwiec planowana jest konwencja PiS, a po niej seria spotkań w terenie. Na Nowogrodzkiej spotkali się najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich Joachim Brudziński, który jako jedyny nie przyjechał w garniturze, tylko w luźnej koszuli i jasnych spodniach.

Jak przekazał Sobolewski po piątkowym spotkaniu Komitetu Politycznego PiS, w tej chwili trwają prace nad nowym programem partii. "Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację geopolityczną w kraju; gospodarczą chcemy, aby ten program był odzwierciedleniem tego, co dzieje się w kraju społecznie, gospodarczo i politycznie" - zaznaczył. Z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował o planowanej na czerwiec konwencji ugrupowania.

"Sprawa była otwarta, czy spotkanie czerwcowe będzie miało formułę konwencji, czy bardziej statutowo umocowaną formułę kongresu. Skłaniamy się ku konwencji" - powiedział. "Ta konwencja będzie takim impulsem i początkiem objazdu kraju, i spotkań w terenie. Prezes Kaczyński chciałby, aby takie spotkanie, w którym on weźmie udział, było w każdym z tych nowych 94 okręgów partyjnych" - powiedział Sobolewski.

Zobacz w naszej galerii, kto przybył na spotkanie w PiS i jak ubrał się Joachim Brudziński

Narada na Nowogrodzkiej

"Filary programu PiS nie zmieniają się od lat. To są: zrównoważony rozwój, sprawiedliwe i równe traktowanie wszystkich Polaków, podejście szanujące polską kulturę, tożsamość i tradycję. To są najważniejsze filary, na których opiera się każdy nasz program i to się na pewno nie zmieni" - zapewnił Fogiel. W piątek Komitet Polityczny PiS postanowił, że prezes Jarosław Kaczyński do 15 czerwca powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii.

Nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu. W spotkaniu na Nowogrodzkiej wzięli udział najważniejsi politycy PiS. Wśród nich był również Joachim Brudziński, który jako jedyny nie przyjechał w garniturze, tylko w luźnej koszuli i jasnych spodniach.

Sonda
Jak oceniasz działalność Jarosława Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak: Chciałbym, by Tusk i Kaczyński byli moimi asystentami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE