Kolejne podwyżki dla posłów! A zaledwie miesiąc temu dostali już 2 tys zł!

2021-07-30 17:50
Sejm
Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

Chociaż posłowie dostali już w lipcu tego roku 2 tys zł podwyżki na biura poselskie, a ich zarobki sięgają ponad 10 tys zł, to już wkrótce dostaną kolejną podwyżkę! W sprawie wyższych pensji dla polityków rozporządzenie ma podpisać prezydent Andrzej Duda (49 l.). Przeciwko temu buntuje się Lewica. - To zły moment na podwyżki! W tej kadencji nie należy do tego wracać! - apeluje posłanka Joanna Senyszyn (72 l.).

Podwyżki dla posłów obiecywał w ostatnim czasie na wyjazdowych posiedzeniach klubu PiS w Przysusze i Ożarowie Mazowieckim prezes Jarosław Kaczyński (72 l.). Jednak po fali oburzenia Polaków i części opozycji, w PiS postanowiono, że ustawa w tej sprawie nie będzie głosowana w Sejmie. Całą sprawę wziął za to na siebie Andrzej Duda, która ma podpisać rozporządzenie w kwestii podwyżek wynagrodzeń. - To jest trudny temat, ale żaden moment na podwyżki nie jest dobry. Oczywiście, jeśli będą te podwyżki, to będę się cieszył, to chyba naturalne – mówi w rozmowie z „SE” poseł klubu PiS Tadeusz Cymański (66 l.). Oburzenia nie kryje za to Lewica. - Kaczyński chcąc uspokoić nastroje wśród swoich posłów, którzy narzekają na zarobki, sypie państwowymi pieniędzmi. Prezes PiS wrabia prezydenta. Ciekawe, co mu za to obiecuje… – zastanawia się posłanka Joanna Senyszyn. Przypomnijmy: w tej chwili posłowie otrzymują 8 tys. zł brutto uposażenia plus 2,5 tys. zł nieopodatkowanej diety. Jeśli dostaną 60 proc. podwyżki, to będą zarabiać 13 tys. zł plus 2,5 tys. zł nieopodatkowanej diety. - Wstydem dla naszego państwa jest to, że osoby pełniące kierownicze stanowiska zarabiają mniej niż średnia kadra urzędnicza chociażby – mówił ostatnio w TVP Info minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera (60 l.). 

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE