Koronawirus. Czarnek o "przechowalni zwłok na lodowiskach". Straszne!

2020-10-30 11:20 ZPL
Przemysław Czarnek
Autor: Piotr Molecki/East News Przemysław Czarnek

Epidemia koronawirusa w Polsce staje się z dnia na dzień coraz bardziej poważna. 30 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 21 tysiącach przypadkach zakażeniach koronawirusem. Przemysław Czarnek, nowy minister edukacji, przestrzegł, że sytuacja jest bardzo groźna. Przywołał też przykład Hiszpanii.

- Przypomnę, że 8 marca, kiedy w Hiszpanii, w Madrycie odbyła się 100-tysięczna manifestacja, doprowadziła do tragedii narodu hiszpańskiego, do budowania na lodowiskach w Madrycie tymczasowej przechowalni zwłok. To wszystko prowadzi naprawdę w tak fatalnym kierunku - mówił dziś Przemysław Czarnek w TVP Info. - Jesteśmy w szczycie pandemii koronawirusa. Mamy ponad 20 tysięcy zachorowań dziennie. Ta ilość zachorowań to efekt już niestety tego, co się działo w ciągu ostatnich tygodni. Jeżeli to będzie dalej trwało, to sytuacja hiszpańska powtórzy się na 100%. Nie ma innego wyjścia - dodał.

30 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym rekordzie zakażeń. - Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób - dodaje Ministerstwo Zdrowia.

Kaczyński o strajku kobiet
Najnowsze