Koronawirus w Polsce. Ci politycy pokonali zarazę!

2020-11-22 17:52 ełem
Jerzy Polaczek
Autor: Jerzy Polaczek/Facebook

Rok 2020 przejdzie do historii pod znakiem pandemii koronawirusa. Groźna choroba nie wybiera i przechodzą ją ludzie od najmłodszych dzieci, po potężnych prezydentów, jak Donald Trump. Także wielu polskich polityków musiało lub się z nią zmagać. Najnowszym przykładem jest były prezydent, Bronisław Komorowski, który w piątek z maleńkich Sejn pod granicą litewską został przewieziony do szpitala w Warszawie. A inni?

Wielu polskich polityków walczyło z zabójczą chorobą. Najbardziej dramatycznie relacjonował ją śląski poseł PiS, były minister transportu Jerzy Polaczek, który kilka dni temu opuścił szpital. 

"Dobiega końca mój ponad miesięczny pobyt w szpitalach #Katowice #Głuchołazy, spowodowany zakażeniem koronawirusem. To był trudny czas walki o zdrowie, ale również cenne doświadczenie uczące dobrze pojętej pokory i szacunku dla pracy lekarzy i całego personelu medycznego" - napisał polityk, który relacjonował swoją walkę z zarazą. Ale nie on jedyny. 

Chorowali wszyscy, od lewa do prawa. Od prezydenta Andrzeja Dudy, który leczenie odbywał w ośrodku w Promniku, przez wspomnianego wyżej Polaczka, do Artura Dunina z Koalicji Obywatelskiej i Krzysztofa Śmiszka z Lewicy. Wirus dopadł i sceptycznego wobec zarazy Artura Dziambora z Konfederacji i Dunina, który przekonywał, że maseczkę nosił wszędzie i zaraził się tylko przez swoja głupotę. Jest Michał Woś, który wylądował w szpitalu, bojąc się o życie, jest i Małgorzata Gosiewska, która chorobę znosiła dość dobrze. Najnowszy zaś przykład to były prezydent Bronisław Komorowski, przewieziony ze szpitala w Sejnach do Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Jedną nogą jesteśmy już poza Unią
Najnowsze
KOMENTARZE