Koronawirus w Polsce. Nauka zdalna OBOWIĄZKOWA? Co to znaczy?

2020-03-20 19:20 WSB
szkoła
Autor: pixabay.com Zmiany w rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli w Kaliszu. Co robić?

Stan epidemiologiczny przez koronawirusa w Polsce! Szkoły pozostaną zamknięte na dłużej! Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tej decyzji na oficjalnej konferencji prasowej. Rząd zdecydował też, że w związku z tym nauczyciele będą szkoleni w nauczaniu zdalnym, czyli e-learningu, by zrealizować podstawy programowe i dostosować nauczanie do wszystkich uczniów.

- Podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy. To trudna decyzja, ale ważna, żeby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa – zapowiedział jasno premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ KONIECZNIE: Koronawirus. Kaczyński przerywa milczenie. Co się z nim dzieje?

Na uczniów, rodziców i nauczycieli mógł paść blady strach. Czy to oznaczałoby, że rok szkolny się wydłuży, albo egzaminy szkolne będą zagrożone? Rząd stwierdził, że tak się nie stanie i nie ma powodów do obaw. Wręcz przeciwnie – teraz jest czas, by jeszcze mocniej działać w nauczaniu zdalnym.

- Dziękuję nauczycielom, dzieciom, rodzicom, młodzieży, którzy uczestniczycie w zdalnych lekcjach. Dzisiaj to ponad 90 procent. To bardzo ważne, żeby tego czasu nie zmarnować. To nie czas dodatkowych wakacji tylko wyciszenia narodowego – stwierdził premier Morawiecki. Jak poinformowano, aż 92 proc. szkół korzysta z e-learningu. Jednak by wszystkie podstawy nauczania zostały zrealizowane nauczyciele zostaną dokładnie przeszkoleni, jak nauczać zdalnie oraz jak dostosować lekcje do warunków, gdzie wielu uczniów ma gorsze komputery czy połączenie z siecią.

Czym jest nauczanie zdalne? To, mówiąc w skrócie, prowadzenie lekcji, kursów czy szkoleń poprzez internet. Uczniowie i nauczyciel łączą się z siecią na zamkniętej konferencji i tam odbywa się lekcja. Przy pomocy logowania czy widoczności na kamerze internetowej sprawdza się także obecność uczniów.

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze