Koronawirus w Polsce. Premier zabiera głos [PILNE]

2020-02-24 17:44 CHA
Premier Mateusz Morawiecki jak gwiazda z Hollywood
Autor: KPRM Premier Mateusz Morawiecki jak gwiazda z Hollywood

Koronawirus w Polsce? Chiński koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. W samych Włoszech zmarło już 7 zarażonych osób, zainfekowanych jest ponad 200. W związku z sytuacją na Starym Kontynencie, premier Mateusz Morawiecki (52 l.) razem z ministrem zdrowia oraz szefem MSWiA zwołał dziś specjalną konferencję prasową. Szef rządu podkreślił, że polskie służby są gotowe na ewentualność wystąpienia wirusa w naszym kraju.

- Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje i akcję informacyjną ze wszystkimi wojewodami, z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi. Szczegółowo omówiliśmy, co należy robić, żeby ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa w Polsce – poinformował premier Morawiecki. - Dwa laboratoria cały czas są pod parą, a sześć kolejnych jest już uruchamianych (…) Chcemy jednak być przygotowani, na wszelki wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce i gdyby pojawił się u większej liczby osób – dodawał Morawiecki.

ZOBACZ TEŻ: Jasnowidz Jackowski przewidział chińską zarazę: Będziecie się bali oddychać!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd przygotował specjalne komunikaty SMS-owe dla Polaków, którzy wracają z zagranicy. Dodatkowo Główny Inspektor Sanitarny odradza podróże do takich krajów jak Chiny czy Tajlandia, ale również do północnych Włoch. Do tej pory choroba zabiła już ponad 2 tys. osób na całym świecie.

Najnowsze