KPINA! 6 zł dla najbiedniejszych emerytów

2016-07-15 7:30
kobieta, emerytka, płacz
Autor: East News

Obiecanki cacanki! Przyszłoroczna waloryzacja będzie także głodowa! Renty i emerytury najbiedniejszych seniorów wzrosną o niewiele ponad 6 zł. Tak założył rząd Beaty Szydło (53 l.) w specjalnym rozporządzeniu.

Ministerstwo Pracy wydało kilka dni temu rozporządzenie dotyczące wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2017 roku. Czytamy w nim, że prognozowany wskaźnik, o jaki wzrosną świadczenia w przyszłym roku, wyniesie zaledwie 0,88 proc. "Koszt waloryzacji ogółem w 2017 roku przy tym wskaźniku to około 1,68 mld zł" - czytamy w dokumencie. Co to oznacza dla seniorów? Jednym słowem: dramat! Bo emeryci i renciści, którzy otrzymują świadczenie w wysokości poniżej 1000 zł netto, dostaną niewiele ponad 6 zł podwyżki miesięcznie. W tabelce obok można sprawdzić, jaka podwyżka czeka seniorów.

Ratunkiem ma być jednorazowy dodatek, który ponownie zostanie wypłacony najbiedniejszym seniorom w marcu przyszłego roku wraz z podwyżką świadczeń. Na ten cel zarezerwowano około 1,5 mld zł. Przypomnijmy, że minister pracy Elżbieta Rafalska (61 l.) obiecywała nam, że najbiedniejsi seniorzy otrzymają wyższy dodatek niż w tym roku. Ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. 

Zobacz: Przybywa emerytów nędzarzy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE