Krzysztof Śmiszek ostrzy sobie zęby na nową funkcję. Ziobrze nie spodoba się jego plan

2022-05-17 11:43
Krzysztof Śmiszek
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Krzysztof Śmiszek

Wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek zapowiedział, jaką funkcję chciałby pełnić w przyszłości. Wyjaśnił także swoją motywację. Ponadto poseł wskazał kandydatkę na premierkę. - Odważna, bezkompromisowa, nie ugina się przed żadnymi strachami z różnych stron, prześladowana przez PiS - tak opisywał polityczkę. O kim mowa?

Krzysztof Śmiszek był gościem programu Radia Zet. Na antenie rozgłośni zadeklarował, że w przyszłości chce zostać ministrem sprawiedliwości. 

- Będę chciał rozliczyć Ziobrę z jego wszystkich bezeceństw i wszystkich jego zachowań, które łamały prawo - zapowiedział polityk. 

Podczas rozmowy poseł wytypował także swoją kandydatkę na premierkę. Jest nią Joanna Scheuring-Wielgus. Jak wskazał Śmiszek, polityczka “ma determinację i moc, by wziąć takie przedsięwzięcie na swoje barki”. 

- Odważna, bezkompromisowa, nie ugina się przed żadnymi strachami z różnych stron, prześladowana przez PiS - wymieniał zalety posłanki jej partyjny kolega. 

Gość Radia Zet ocenił także to, jak wygląda Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości

ZOBACZ TAKŻE: Zapytali Schreibera o karierę polityczną żony Marianny Schreiber. Odpowiedź szczera do bólu

– Homofobia, dyskryminacja, pogarda jest elementem oficjalnej agendy rządowej - stwierdził polityk i dodał: - Dziś jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii i powinniśmy mówić o jednym – potrzeba jest jak najwięcej tolerancji, wolności od zaglądania nam do prywatnego życia.

Express Biedrzyckiej 16.05 (Jan Maria Jackowski, prof. Siewierska-Chmaj, gen. Mieczysław Cieniuch) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Sonda
Kto powinien zostać premierem pierwszego rządu po PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE