drzewo

i

Autor: Materiał prasowy

Przezorny ubezpieczony

Konar wgniótł maskę? Sprawdź, jak sprytnie i niedrogo ubezpieczyć auto od niszczycielskiej siły żywiołów

2024-04-17 0:00 Materiał sponsorowany

Pogoda zaskakuje nas kolejnymi zwrotami akcji – po rekordowo wysokich temperaturach nadeszło nieoczekiwane ochłodzenie. Towarzyszące temu zmiany często manifestują się gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, przypominając o nieprzewidywalnej potędze żywiołów. Wichury i ulewy mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszych pojazdów. Smart Casco to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć ochronę, jaką daje ubezpieczenie, a jednocześnie lubią oszczędzać.

Porywiste wiatry, które regularnie przetaczają się przez nasz kraj, zawsze pozostawiają za sobą ślad zniszczeń – od powalonych drzew po podtopienia, co zwykle oznacza tysiące interwencji strażaków. Niedawno tragiczne żniwo zebrała wichura w Małopolsce, gdzie było aż 5 ofiar śmiertelnych od powalonych drzew. W jednym przypadku, w Zakopanem, drzewo runęło na jadący samochód, odbierając życie 22-letniej kobiecie. 

Jak się zachować podczas nawałnicy?

Kiedy pogoda staje się nieprzewidywalna, warto zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza w sytuacjach, gdy korzystasz z samochodu. Śledzenie alertów meteorologicznych to kluczowy krok w uniknięciu podróży w trudnych warunkach. Jeśli nawałnica zaskoczy Cię w drodze, lepiej przystanąć i przeczekać. Warto ominąć też zalesione odcinki i absolutnie nie ryzykować przejazdu zatopioną drogą. 

Zjazd z drogi i zatrzymanie na poboczu może być konieczne, ale ważne jest, aby unikać postoju bezpośrednio pod drzewami, zwłaszcza tymi z masywnymi, grubymi gałęziami oraz tymi, które są mocno nachylone. Dodatkowo, należy pamiętać o naładowanym telefonie komórkowym i działającej latarce w aucie, które mogą być niezbędne w przypadku nagłej potrzeby pomocy.

Warto też zawczasu zainwestować w ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni Twój samochód przed finansowymi skutkami szkód wynikających z nagłego działania sił przyrody.

Obowiązkowe OC z korzyściami

LINK4 oferuje Ci elastyczne rozwiązania ubezpieczeniowe. Pakiet OC wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony oferuje wiele dodatkowych korzyści. Jeśli Twoje auto z powodu żywiołów dozna uszkodzeń uniemożliwiających dalszą jazdę, LINK4 zapewni Ci bezpłatną pomoc drogową i odholowanie pojazdu na odległość do 100 km. Dodatkowo, przez okres do 3 dni będziesz mógł korzystać z samochodu zastępczego, tak samo jak w przypadku kradzieży.

Pomyśl o odszkodowaniu

Jeśli chcesz otrzymać odszkodowanie za zniszczenia wywołane skutkami żywiołów, warto pomyśleć o dobrowolnym pełnym lub częściowym ubezpieczeniu casco. Wielu kierowców, zwłaszcza posiadających już starsze auta, rezygnuje z polisy Auto Casco, obawiając się kosztów. Ale LINK4 ma na to sposób. Smart Casco jest niedrogim ubezpieczeniem, które możesz dołączyć do swojego OC.

- LINK4 wychodzi naprzeciw potrzebom kierowców szukających dodatkowej ochrony przed konsekwencjami konkretnego zagrożenia. Odpowiedzią jest ubezpieczenie Smart Casco. Pozwala ono na dostosowanie polisy do indywidualnych oczekiwań, z wachlarzem opcji do wyboru – mówi Mirosław Gilarski, członek zarządu LINK4.

Ochrona już od 59 zł

Dzięki Smart Casco ograniczasz ryzyko za niewielką wysokość składki. Ceny tego ubezpieczenia zaczynają się już od 59 złotych przy autach poniżej 15 000 złotych wartości i kończą się na 569 złotych dla pojazdów w granicach 40 000 - 60 000 złotych.

Cena jest niższa niż polisy Auto Casco, ponieważ wybierasz tylko określone ryzyka, których najbardziej się obawiasz i w ten sposób oszczędzasz.

Do wyboru jest aż pięć wariantów: Żywioły, Kradzież lub opcje łączone: Kradzież i żywioły,  Szkoda całkowita i żywioły oraz najszersza ochrona – Szkoda całkowita, kradzież i żywioły.

Czym się kierować przy wyborze wariantu? Przede wszystkim musisz określić, jakiego zagrożenia się najbardziej obawiasz. W przypadku nawałnic, burz i gradobicia odpowiednim zabezpieczeniem będzie wariant Żywioły. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy szkód, jeśli na samochód np. spadnie gałąź, albo gdy uszkodzi go piorun lub grad oraz gdy dojdzie do podtopienia.

Ze Smart Casco w wariancie Żywioły w LINK4 możesz czuć się spokojny nie tylko w kraju. To ubezpieczenie działa także w Europie. 

Jak kupić ubezpieczenie?

Aby wykupić ubezpieczenie w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – możesz nabyć je przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia – Pakietu OC z Programem Pomocy, Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, Smart Casco albo kompleksowego pakietu OC AC.

Na stronie internetowej link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z doradcami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem, współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziesz w OWU na stronie link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki