Jednak ZAMKNĄ szkoły i sklepy?! Wielki LOCKDOWN. Koronawirus w Polsce

2020-10-30 3:54 ełem
Mateusz Morawiecki
Autor: PAP/Radek Pietruszka

Koronawirus w Polsce. Bariera 20 tys. zakażeń koronawirusem została przekroczona. Rządzący z przerażeniem przyglądają się lawinowo rosnącej liczbie zachorowań. Tymczasem rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przyznał wprost w Radiu Plus, że nie jest wykluczone całkowite zamkniecie kraju, czyli lockdown.

Koronawirus w Polsce. – Na pewno, jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali tę skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń, to niestety można przewidywać, że do takiego lockdownu w krótkim, a nie długim czasie może dojść – zapowiedział rzecznik resortu zdrowia. Mówi się, że minister Adam Niedzielski (47 l.) jest zwolennikiem zamknięcia szkół (obecnie zajęcia w klasach 1–3 odbywają się stacjonarnie, a nauka w klasach wyższych prowadzona jest zdalnie) oraz sklepów, które nie są niezbędne do życia – czyli odzieżowych, budowlanych i z artykułami AGD. 

Tymczasem na ulicach wciąż toczą się protesty w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego dokonanego wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Z apelem do protestujących zwrócił się w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

– Apeluję o to, by powstrzymać się od demonstrowania, spotykania się – mówił szef rządu. Wygląda na to, że Polska staje przed wyborem: albo lockdown, albo stan wojny ulicznej.

Miejsca dla pacjentów z Covid-19 - 22 467

Łóżka zajęte - 14 631

Liczba respiratorów dla pacjentów z Covid-19 - 1733

Respiratory zajęte - 1203

Liczba osób na kwarantannie - 489 079

Liczba wyzdrowiałych - 129 267

Liczba zgonów - 5149

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Lekarze błagają o pomoc! Stoimy nad przepaścią
Najnowsze
KOMENTARZE