Macierewicz o sprawie Giertycha: zarzuty są bardzo poważne a dowody mocne

2020-10-17 18:26 TWO
Antoni Macierewicz
Autor: Paweł Dąbrowski Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz był gościem audycji Tadeusza Płużańskiego na antenie Polskiego Radia. Skomentował m.in. głośną sprawę zatrzymania w czwartek przez CBA biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana Giertycha. - Jestem przekonany że prokuratura posiada mocne dowody w sprawie Ryszarda K. i Romana G., a te osoby będą się odnosić do sprawy merytorycznie, to są bardzo poważne zarzuty – powiedział Macierewicz.

- Roman Giertych ma postawione niesłychanie poważne zarzuty. Przejęcia ponad 90 mln przez biznesmena, przy pomocy pana Giertycha, nie można traktować jako rzecz banalną i oczywistą. Zarzuty są bardzo poważne, w żaden sposób nie przyjmuję do wiadomości, że zatrzymanie Romana Giertycha miałoby być manewrem propagandowym, mającym coś ukryć. Słabość pana Romana Giertycha przyszła w momencie najbardziej mu potrzebnym. Pan Ryszard Krauze był osobą, która przez dziesiątki lat współrządziła w istocie Polską, rozstrzygała o olbrzymiej ilości spraw – mówił w audycji w Polskim Radiu Macierewicz.

Przypomnijmy, że biznesmen Ryszard K. i adwokat Roman Giertych zostali zatrzymani w czwartek przez CBA w związku ze sprawą wyprowadzenia ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej – podała Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Rzecznik prokuratury Anna Marszałek poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na polecenie prokuratury grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Wśród nich są byli członkowie zarządu firmy.

TWO (źródło: twitter.com/PolskieRadio24)

mec. Jacek Dubois: Władza chce zamknąć usta Giertychowi. Boję się o jego zdrowie i życie [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze