Mamy sondaż! Polacy nie wierzą rządowi. Sprawdź, czego najbardziej się boimy

2019-01-21 6:00 JSZ
Morawiecki chce zgody i pojednania
Autor: Pap Mateusz Morawiecki Wincenty Witos

Aż 71 proc. Polaków nie wierzy w zapewnienia rządu Mateusza Morawieckiego (51 l.)! Blisko trzy czwarte z nas uważa, że w 2019 r. prąd podrożeje. Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. Ekonomiści, z którymi rozmawiamy, mówią jednym głosem: - Nie jesteśmy zdziwieni.

Wybory parlamentarne jesienią, a politycy PiS dwoją się i troją, by przekonać do siebie Polaków. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli minister energii Krzysztof Tchórzewski (69 l.) nie załatwi niższych cen prądu, może zapomnieć o miejscu na liście do Parlamentu Europejskiego. A problemów przybywa.

Nie dość, że partia rządząca wprowadziła odpowiednią ustawę w ostatniej chwili (28 grudnia ub. roku), to do tej pory brak rozporządzenia w sprawie cen prądu i nie wiadomo jak realizować zapisy nowego prawa. Co gorsza, niektórzy Polacy już na początku roku dostali wyższe rachunki. Na domiar złego Tchórzewski cały czas negocjuje z Komisją Europejską: – Jest omawiana ustawa, w jakim punkcie trzeba ją poprawić – powiedział kilka dni temu minister.

Ekonomiści, z którymi rozmawialiśmy, wcale się nie dziwią, że ledwie 15 proc. ankietowanych wierzy w obietnice szefa resortu energii! – Wzrost cen prądu wynika z obiektywnych przesłanek: wzrostu cen węgla i pozwoleń na emisję dwutlenku węgla – mówi nam Marek Zuber (47 l.), ekonomista. Wyniki sondażu nie dziwią też prof. Witolda Orłowskiego (57 l.): – Ludzie czują, że jeśli na rachunku nie zobaczą wyższej kwoty, to zapłacą pośrednio, bo fabryki płacą więcej. Przy nieudolności i braku pomysłu rządu na obniżkę, trudno się dziwić – kwituje ekspert.

Sondaż Czy prąd zdrożeje?
Autor: Archiwum Sondaż Czy prąd zdrożeje?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze