Mateusz Morawiecki oglądał mecz z premierem Hiszpanii. Zapytał internautów o wynik

2019-12-02 14:47 DAB
Mateusz Morawiecki
Autor: East News Premier Mateusz Morawiecki

Atletico Madryt kontra FC Barcelona - to jeden z hitów hiszpańskiej La Ligi. W niedzielę wieczorem piłkarzom dopingowali dwa premierzy: z Polski i Hiszpanii. Mateusz Morawiecki opublikował na fejsbuku ankietę, w której zapytał o wynik meczu. Pedro Sánchez Pérez-Castejón, szef hiszpańskiego rządu zmartwił się, że Polacy obstawiali wygraną Barcelony, gdyż sam jest wielkim fanem Atletico.

Cóż to była za relacja sportowa. Szef polskiego rządu niczym wytrawny komentator sportowy na bieżąco wymieniał się z kibicami informacjami z madryckiego stadionu. Najpierw w dość tajemniczy sposób zapytał wielbicieli hiszpańskiej piłki o ich typy. - "Kochani! Może to pytanie wyda Wam się nieco zaskakujące, ale chyba nic dziwnego, że w niedzielę wieczorem chcę porozmawiać o czymś innym niż polityka. Która drużyna Waszym zdaniem wygra dzisiaj w piłkarskim klasyku Atletico de Madrid vs. FC Barcelona? ⚽️ Ps. Dla kolegi pytam" – napisał szef polskiego rządu na swoim profilu społecznościowym.
Po chwili wiele się wyjaśniło. W kolejnym poście Mateusz Morawiecki napisał: "Pozdrawiamy z Madrytu razem z premierem Hiszpanii Pedro Sánchez Pérez-Castejón! To właśnie dla niego pytałem w ankiecie o Wasze typy w starciu Atletico de Madrid i FC Barcelona".

Kibice nie zawiedli premiera Morawieckiego, szybko udzielili odpowiedzi, że stawiają na zwycięstwo Barcelony. Sondy polskich kibiców zmartwiły nieco hiszpańskiego szefa rządu o czym na bieżąco relacjonował premier Morawiecki. - "Jako wierny kibic Atletico był trochę zmartwiony, że więcej osób w Polsce postawiło na klub z Katalonii, ale Atletico gra dzisiaj naprawdę świetnie i wciąż ma szansę na zwycięstwo. "Na razie 0:0" – informował w kolejne relacji szef polskiego rzadu.
Polscy kibice pokazali, że hiszpańską La Ligę, znają tak dobrze jak rodzimy futbol. Ich typy sprawdziły się. FC Barcelona wygrała z Atletico Madryt 1:0.

Najnowsze
KOMENTARZE