Minister Dworczyk jest nadal atakowany online. To dotyczy nawet jego dzieci!

2021-06-11 19:09 Adam Brzozowski
Michał Dworczyk
Autor: Krystian Maj/KPRM Michał Dworczyk

Od kilku dni w rosyjskim serwisie Telegram ktoś publikuje co kilkanaście godzin fragmenty korespondencji i dokumentów z prywatnej poczty e-mail Szefa Kancelarii premiera Michała Dworczyka. Sam poszkodowany zamieścił dziś w tej sprawie oświadczenie. Wynika z niego, ze ataki hakerskie jeszcze nie ustały. Tymczasem dziś ujawniono kolejne wiadomości e-mail.

"Od dwóch dni za pośrednictwem rosyjskiej platformy Telegram do opinii publicznej w Polsce przekazywane są wiadomości i informacje, których część została wykradziona w wyniku ataku hakerskiego na skrzynki e-mail i konta w mediach społecznościowych należących do mnie i mojej rodziny" – czytamy w oświadczeniu Michała Dworczyka zamieszczonym na Twitterze.

Wyciek z poczty Michała Dworczyka. Co publikują hackerzy?

Super Raport 11.06 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie), Sedno Sprawy: Paweł Wdówik

– "Według mojej wiedzy nadal prowadzone są ataki na konta mojej rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do moich dzieci" – napisał szef Kancelarii Premiera. Dodał też, że błędem byłoby odnoszenie się do poszczególnych wycieków z wykradzionej korespondencji. Podkreślił także, że publikacja wykradzionych materiałów ma jeden cel – dezinformację.

Kim jest żona Michała Dworczyka i jakie ma powiązania z Opus Dei? Te fakty to łakomy smaczek dla hackerów

Dziś ktoś opublikował kolejne wykradzione materiały z poczty e-mail ministra Dworczyka. Wśród nich jest rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim m.in. na temat prośby od poseł KO Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która chciała otrzymać napisane po białorusku przemówienie przedstawiciela rządu przed konferencją organizowaną dla białoruskiej opozycji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze