Dzieci WRACAJĄ do szkół. Szef MEN podał datę. Brak obowiązku maseczek

2020-08-05 14:59 PMar
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Autor: Instagram Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Choć notujemy obecnie w Polsce rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem, to rodzice wciąż zastanawiają się, jak wyglądać będzie nowy rok szkolny, który powinien rozpocząć się 1 września. Czy dzieci wrócą do szkół tego dnia? Na środowej konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zdradził odpowiedź na to pytanie. Przy okazji zaprezentował nowe wytyczne MEN i MZ dla szkół.

- Od dłuższego czasu pracujemy nad tym jak zorganizować rok szkolny 2020/21. Chcemy, by dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół. Chcemy, by od 1 września zajęcia odbywały się tradycyjnie - oznajmił Dariusz Piontkowski. - Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał pan premier, główny inspektor sanitarny czy minister zdrowia, chcemy żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach - dodawał.

Szef MEN zapowiedział przy tym, że przygotowane wytyczne zakładają, że dzieci nie będą miały obowiązku zasłaniania ust i nosa w trakcie lekcji. Dodał przy tym jednak, że będzie to dozwolone, a w przypadku dużych grup wręcz zalecane. Piontkowski mówił również o obowiązku zachowania higieny. Uczniowie będą myć ręce po przyjściu do szkoły i przed posiłkami, a korytarze i sale będą dezynfekowane oraz wietrzone. Uczniowie nie powinni też przynosić zbyt dużej liczby przedmiotów do placówki.

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze