W radiu zapytali Czarnka o program. Sprytnie wybrnął

2021-10-26 7:46
Przemysław Czarnek
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Ministerstwo edukacji i nauki zamierza wprowadzić do szkół nowy przedmiot: historia i teraźniejszość. Zachodzą obawy, że PiS zamierza dzięki niemu ideologizować uczniów. Minister edukacji, Przemysław Czarnek, zapytany w PR24, czego dzieci będą się uczyły w ramach nowego przedmiotu, odpowiedział, że nie wie, bo to ustalą eksperci.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki był „Gościem dnia” w PR24. Dziennikarka prowadząca rozmowę zapytała, kto będzie uczył w szkołach nowego przedmiotu: wiedza i teraźniejszość. – Mamy wielu historyków, którzy będą tego przedmiotu uczyć. Wczoraj z ministrem Piontkowskim [Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki – przyp. red.] spotkał się zespół ekspertów w tej sprawie. To oni będą decydowali o programie. Chcemy aby od przyszłego roku szkolnego historia i teraźniejszość trafiła do siatki przedmiotów – odpowiedział Czarnek.

Czarnek bierze pod lupę uwielbiany serial! Nieodpowiedni dla dzieci?

Czego nauczą się uczniowie dzięki nowemu przedmiotowi? – Nie wyrażam się o pracy ekspertów. Gdy podstawy programu będą znane, przedstawimy je. Chcemy aby nowy przedmiot nie wydłużył czasu przebywania uczniów w szkołach – dodał minister.

Tusk przerażony wywiadem Morawieckiego dla "FT". Brakuje mu słów

Express Biedrzyckiej - Grzegorz Schetyna: Zrobię wszystko, by pomóc Tuskowi

Przemysław Czarnek został zapytany także m.in. o niedawne zamieszanie wokół Państwowej Akademii Nauk. Odpowiedział, że instytucja ta wymaga reformy zarządzania, bo „niektóre jej placówki zajmują się wyłącznie politykowaniem”.

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE