Panika na Nowogrodzkiej! Duda może pogrążyć kolejną ustawę PiS

2022-01-21 8:22
Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński
Autor: ART SERVICE, MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński

Czy to już definitywny polityczny rozwód Pałacu Prezydenckiego z Prawem i Sprawiedliwością? – Prezydent jest sceptyczny wobec tzw. ustawy Czesława Hoca (68 l.) w sprawie możliwości weryfikowania szczepień przez pracodawców. Na ten moment raczej byłoby weto – ujawnia nam nasze źródło w Pałacu Prezydenckim. Tymczasem dla samego Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) ta ustawa jest kluczowa w najbliższym czasie! – Tu kończą się kalkulacje polityczne, liczy się tylko bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, a przecież prezydent stoi na straży bezpieczeństwa. Liczymy, że Andrzej Duda podpisze ustawę – zaznacza w rozmowie z "Super Expressem" Joachim Brudziński (54 l.).

Czy po prezydenckim wecie w sprawie lex TVN, Andrzej Duda zawetuje ustawę Hoca, jeśli tą przeforsuje parlament?!

– Prezydent zachęca do szczepień, sam się zaszczepił trzema dawkami, ale nie jest za obowiązkiem szczepień i na ten moment jest dość sceptyczny wobec forsowanej przez rząd ustawy Hoca – mówi nasze źródło w Pałacu Prezydenckim, dodając, że "w takiej formie jest ona nie do przyjęcia". Andrzej Duda udowodnił już, że nie rzuca słów na wiatr. Kiedy przyszło do podpisania kontrowersyjnej ustawy lex TVN, zawetował ją, powołując się na wątpliwości natury prawnej. 

Tymczasem pomysł zawetowania ustawy Hoca próbuje wybić prezydentowi z głowy Joachim Brudziński (54 l.). – Liczę, że ta refleksja osobista, która towarzyszyła w niedawnej chorobie prezydenta (Andrzej Duda przeszedł niedawno koronawirusa – red.) zaważy przy podejmowaniu przez niego decyzji w całej sprawie. Nie jest moją rolą oceniać czy krytykować możliwą decyzję prezydenta w sprawie ustawy Hoca, ale w tej kwestii stoję murem za tą ustawą, bo daje możliwości zabezpieczenia zdrowia obywateli. I to nie jest żadne ograniczanie swobód obywatelskich czy segregacja sanitarna. Jesteśmy przecież w środku największej pandemii, jaka dotknęła ludzkość od stu lat – zaznacza w "SE" Joachim Brudziński.

Politolodzy nie mają wątpliwości, że Duda stara się wybić po raz kolejny na niezależność. – To kolejny dowód autonomizacji prezydenta w drugiej kadencji – twierdzi politolog, prof. Antoni Dudek (56 l.). 

W PiS nietrudno o sceptyczne nastawienie do ustawy Hoca. Wg wyliczeń przeciwko ustawie może zagłosować ok. 20 członków klubu poselskiego, podobnie jak to było w przypadku "piątki dla zwierząt".

>>>Okropne wieści dla Andrzeja Dudy! Niestety, jest coraz gorzej

>>>W śmiertelnej pułapce 20 polskich żubrów! Hanna Gill-Piątek interweniuje

Sonda
Czy szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?
Kinga Duda podróżując limuzyną łamie przepisy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE